Samsung Galaxy Note 7: wiele informacji się potwierdza

Być może już za nieco ponad miesiąc Samsung zaprezentuje następcę Note'a 5, który prawdopodobnie nosić będzie nazwę Galaxy Note 7. Zobacz, co już o nim wiemy.

Serwis Phonearena dostał ciekawe informacje od osoby, która zajmowała się przygotowaniem grafik reklamujących nowego smartfona (czy, jak kto woli, phablet) Samsunga. Oczywiście jak zawsze należy podchodzić do nich z pewną dozą nieufności, ale dobrze pasują one do tego, co wiedzieliśmy już wcześniej.

Note +2

Pierwszą wiadomością przekazaną przez anonimowego informatora jest potwierdzenie pojawiającej się już wcześniej pogłoski, że najnowszy Note oznaczony będzie numerem 7, a nie – jak nakazywałoby odliczanie rok po roku – 6. Ma to na celu ujednolicenie nazewnictwa wśród topowych modeli smartfonów firmy Samsung – skoro w lutym tego roku na rynek wszedł Galaxy S7, to teraz pojawi się Note 7. A nie Note 6, jak się tego wcześniej spodziewaliśmy.

Wielkie zaokrąglanie

Drugą ciekawą kwestią, potwierdzoną też załączoną grafiką, są zakrzywione linie korpusu nowego smartfona Samsunga. Wszechstronnie zakrzywione – ma to dotyczyć zarówno tylnej ścianki, jak i przedniej, czyli ekranu. Innymi słowy, Note 7 ma zadebiutować z ekranem typu Edge, ale… nie będzie to Note 7 Edge. Po prostu podstawowa (i najprawdopodobniej jedyna) wersja nowego Note’a będzie miała wygięty z obu stron ekran. I równie zaokrąglone „plecki”.

Można to (z trudem) zauważyć na przesłanej grafice, ale pozwólcie, iż przypomnimy – pisaliśmy już o tym wcześniej, pokazując prawdopodobny wygląd Note’a 6 (czy raczej Note’a 7) na zdjęciu i filmie. Co ciekawe, w jakiś sposób zaokrąglenie może się też wiązać z nowymi możliwościami piórka S-Pen zintegrowanego ze smartfonem.

Topowy smartfon, topowa specyfikacja

Znacznie wcześniej niż wygląd poznaliśmy prawdopodobną specyfikację techniczną Samsunga Galaxy Note 7. Według aktualnych danych (bo w pojawiających się w sieci informacjach panują spore rozbieżności) najprawdopodobniej ekran AMOLED nowego phabletu będzie miał przekątną 5,8 cala i rozdzielczość 1440×2560 pikseli. Sercem telefonu ma być procesor Snapdragon 823 wraz z układem graficznym Adreno 530 i aż 6 GB pamięci RAM. Być może doczekamy się też jednak wersji z Exynosem. Moduł fotograficzny odziedziczony zostanie prawdopodobnie po modelu Galaxy S7.

Kiedy uzyskamy jednak ostateczne potwierdzenie tych wszystkich informacji? Być może już w sierpniu.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.