Samsung Galaxy Note 7: wiele informacji się potwierdza

Serwis Phonearena dostał ciekawe informacje od osoby, która zajmowała się przygotowaniem grafik reklamujących nowego smartfona (czy, jak kto woli, phablet) Samsunga. Oczywiście jak zawsze należy podchodzić do nich z pewną dozą nieufności, ale dobrze pasują one do tego, co wiedzieliśmy już wcześniej.

Note +2

Pierwszą wiadomością przekazaną przez anonimowego informatora jest potwierdzenie pojawiającej się już wcześniej pogłoski, że najnowszy Note oznaczony będzie numerem 7, a nie – jak nakazywałoby odliczanie rok po roku – 6. Ma to na celu ujednolicenie nazewnictwa wśród topowych modeli smartfonów firmy Samsung – skoro w lutym tego roku na rynek wszedł Galaxy S7, to teraz pojawi się Note 7. A nie Note 6, jak się tego wcześniej spodziewaliśmy.

Wielkie zaokrąglanie

Drugą ciekawą kwestią, potwierdzoną też załączoną grafiką, są zakrzywione linie korpusu nowego smartfona Samsunga. Wszechstronnie zakrzywione – ma to dotyczyć zarówno tylnej ścianki, jak i przedniej, czyli ekranu. Innymi słowy, Note 7 ma zadebiutować z ekranem typu Edge, ale… nie będzie to Note 7 Edge. Po prostu podstawowa (i najprawdopodobniej jedyna) wersja nowego Note’a będzie miała wygięty z obu stron ekran. I równie zaokrąglone „plecki”.

Można to (z trudem) zauważyć na przesłanej grafice, ale pozwólcie, iż przypomnimy – pisaliśmy już o tym wcześniej, pokazując prawdopodobny wygląd Note’a 6 (czy raczej Note’a 7) na zdjęciu i filmie. Co ciekawe, w jakiś sposób zaokrąglenie może się też wiązać z nowymi możliwościami piórka S-Pen zintegrowanego ze smartfonem.

Topowy smartfon, topowa specyfikacja

Znacznie wcześniej niż wygląd poznaliśmy prawdopodobną specyfikację techniczną Samsunga Galaxy Note 7. Według aktualnych danych (bo w pojawiających się w sieci informacjach panują spore rozbieżności) najprawdopodobniej ekran AMOLED nowego phabletu będzie miał przekątną 5,8 cala i rozdzielczość 1440×2560 pikseli. Sercem telefonu ma być procesor Snapdragon 823 wraz z układem graficznym Adreno 530 i aż 6 GB pamięci RAM. Być może doczekamy się też jednak wersji z Exynosem. Moduł fotograficzny odziedziczony zostanie prawdopodobnie po modelu Galaxy S7.

Kiedy uzyskamy jednak ostateczne potwierdzenie tych wszystkich informacji? Być może już w sierpniu.