Sentry: polska odpowiedź na Steam Machines!

Polska obudowa Sentry o pojemności 7 litrów to bardzo sprytnie zaprojektowane maleństwo. Jest dosłownie odrobinę większa od konsoli Xbox One, mieszcząc przy tym zasilacz w środku. No i najważniejsze: pomieści długą (do 305mm) kartę graficzną. Oczywiście Sentry ma też swoje ograniczenia: o płycie innej niż Mini-ITX możemy zapomnieć, a jedyne rodzaje zasilaczy, które się pomieszczą to SFX i SFX-L. Liczba miejsc dostępnych na dyski zależy z kolei od reszty wybranych przez użytkownika komponentów. Jeśli ktoś nie potrzebuje zupełnie karty graficznej dostanie miejsce na 5 dysków, gracze z kolei zmieszczą tam pewnie ok. 2 dysków.

Materiał z którego została wykonana Sentry to galwanizowana stal o grubości 1mm, malowana proszkowo, co według zapewnień producenta przełoży się na lata trwałości. Obudowa ma nawet mikro-panel przedni, na który składają się całe 2 porty USB 3.0. Zastanawiamy się tylko, jak Sentry poradzi sobie z zapewnieniem odpowiedniego chłodzenia dla poszczególnych elementów.

Na oficjalnej stronie obudowy znajduje się też bardzo wygodne narzędzie do konfiguracji swojego przyszłego zestawu wciśniętego w Sentry. Radzimy się nim chwilę pobawić, wtedy wszystko staje się absolutnie jasne.