Toughpad FZ-A2 – tablet do zadań specjalnych

10-calowy model został stworzony do pracy w warsztatach samochodowych i salonach motoryzacyjnych, a jednocześnie może pełnić rolę terminalu POS na przykład w hotelach, restauracjach oraz sklepach.

Ekran nowego tabletu Panasonic o przekątnej 10,1 cali wyświetla obraz o rozdzielczości 1920×1200 i jasności 800cd/m 2. Dzięki temu sprawdza się zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z łatwością można nim operować nawet w czasie deszczu. Pojemnościowy ekran dotykowy obsługuje do 10 aktywnych punktów jednocześnie, może być obsługiwany w rękawicach roboczych oraz za pomocą rysika, umożliwiając precyzyjne pisanie.

Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy system operacyjny Android 6.0 Marshmallow wspierany przez platformę Android for Work. Posiada procesor Intel Atom x5-Z8550 Quad Core, o taktowaniu od 1,44 GHz do 2,4 GHz), 4 GB pamięć RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. W standardowym wyposażeniu Toughpada znajdują się porty USB-A 3.0, USB-C 3.1 OTG, złącze HDMI, Micro SD oraz GPS. Opcjonalnie tablet można też doposażyć w czytnik SmartCard, czytnik kodów kreskowych 2D oraz moduł 4G. Port USB-C 3.1 C OTG zapewnia dwustronne połączenie z urządzeniem z prędkością do 5 Gbps i ładowanie do 5V 900mA (USB PD nie jest obsługiwany). Z kolei wbudowana funkcja USB On The Go pozwala na łatwe kopiowanie i przenoszenie plików z jednego urządzenia działającego w systemie Android na inne.

Podstawowa bateria Toughpada zapewnia do 9 godzin nieustannej pracy. Istnieje także możliwość jej

wymiany w trybie HotSwap (bez konieczności wyłączania urządzenia), co pozwala podwoić czas pracy

urządzenia bez podłączenia do zasilania. Do prowadzenia konferencji wideo oraz sporządzania dokumentacji fotograficznej służą dwie kamery: przednia nagrywająca w jakości Full HD oraz tylna o rozdzielczości 8 MP, wyposażona w lampę błyskową.

Konstrukcję Toughpada FZ-A2 wykonano ze stopu magnezu, dzięki czemu jest on w pełni odporny na

wstrząsy, a także upadek z wysokości do 120 cm. Urządzenie może pracować w temperaturach od -10 do 50 stopni Celsjusza i jest zgodne ze standardem IP65, co oznacza całkowitą odporność przed wnikaniem pyłu oraz przed zalaniem strumieniem wody z dowolnego kierunku. Toughpad FZ-A2 trafi na polski rynek w lipcu 2016 roku i będzie go można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 6200 zł netto.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.