Dwa nowe monitory UltraColor od Philipsa

Firma Philips zaprezentowała dziś oficjalnie dwa najnowsze modele monitorów z technologią UltraColor. 24-calowy 246E7QDAB oraz 27-calowy 276E7QDAB. W obu modelach znajdziecie szerokie spektrum wyświetlanych kolorów, rozdzielczość Full HD oraz wbudowane głośniki z cyfrowym dźwiękiem.

Technologia UltraColor zapewnia bardzo dobrą jasność i głębię kolorów, która sprawdzi się zarówno podczas korzystania z rozrywki w domowym zaciszu, jak i w użytkowaniu rozmaitych aplikacji. Wyświetlacz pokrywa 85% przestrzeni kolorów NTSC, w odróżnieniu od standardowego pokrycia na poziomie 72%. W przeciwieństwie do typowych ulepszeń zmieniających balans bieli tylko programowo, innowacyjna technologia UltraColor pozwala na bezpośrednie sterowanie ciekłymi kryształami w panelu na poziomie chemicznym.

Prezentowane modele zostały wyposażone w kilka ciekawych technologii. SmartContrast zapewni dokładne odwzorowanie ciemnych odcieni wyświetlanych kolorów. Analiza zawartości ekranu pozwala na automatyczne dopasowanie intensywności kolorów oraz podświetlenia. Specjalny tryb ekonomiczny monitorów sprawdza się w warunkach biurowych, optymalizując jasność wyświetlanych treści i pozwalając tym samym na redukcję kosztów zużytej energii. Autorska technologia Philipsa – SmartImage Lite analizuje na bieżąco zawartość ekranu, dzięki czemu monitor dynamicznie poprawia kontrast, nasycenie kolorów i ostrość obrazu, w oparciu o wybrany przez użytkownika scenariusz. Funkcja Flicker-free koryguje jasność oraz ogranicza migotanie, zapewniając mniejsze zmęczenie oczu i wygodę podczas użytkowania.

Modele 246E7QDAB i 276E7QDAB będą dostępne w sklepach we wrześniu 2016 roku, a ich ceny to:

  • 246E7QDAB – 819 zł
  • 276E7QDAB – 1169 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.