Ilumi Smartstrip – inteligentna taśma ledowa

Taśmy ledowe zmieniające na życzenie oświetlenie nie są niczym nowym. W ofercie takie produkty ma już chociażby wspomniany Philips. Ale produkt Ilumi wyróżnia się kilkoma detalami.

Po pierwsze Smartstrip jest wodoodporny – możemy go bez problemu zawiesić na balkonie czy ogrodzie i nie martwić się o to, jak zniesie opady deszczu. Po drugie – nie wymaga do działania żadnego dodatkowego urządzenia pokroju mostku oferowanego przez Philipsa. Innymi słowy – koszty instalacji są znacznie niższe. Po trzecie zaś w porównaniu do konkurencyjnych taśm ledowych, które wyświetlają równocześnie dany kolor, Smartstrip pozwala na dowolną zabawę kolorami – część światełek może mieć odcień różowy, a część np. niebieski.

Zintegrowana aplikacja na smartfonie pozwala na uzyskanie szeregu efektów. Smartstrip może wibrować kolorami w rytm muzyki puszczonej ze Spotify, albo według ustalonego wcześniej wzoru. Oprócz tego można ustalić harmonogram kolorów – przykładowo od godziny 20.00 taśma może świecić się kolorem złotym i gasnąć automatycznie o godzinie 24.00. Za zestaw startowy o długości 2 metrów zapłacimy na Kickstarterze 59 dolarów (około 235 zł). Dla porównania Philips LED LightStrips o tej samej długości kosztowałby nas ponad 600 zł (cena z zestawem startowym).