Nintendo NX będzie konsolą przenośną?

Według najnowszych internetowych przecieków okazuje się, że Nintendo NX rzeczywiście będzie konsolą przenośną, z odłączanymi kontrolerami, do której gry dostępne będą na kartridżach, a jej sercem zostanie... mobilny układ od Nvidii. Niezła kombinacja, prawda?
Czyżby handheldy miały powrócić w wielkim stylu?

Czyżby handheldy miały powrócić w wielkim stylu?

Wyobraźcie sobie nieco większego (ale nadal niezbyt dużego) handhelda, którego można podłączyć do dużego telewizora, a do samej konsoli bez problemu da się „dopiąć” dwa kontrolery. A jeśli w pobliżu telewizora nie ma, to zostaje nam wbudowany wyświetlacz, jak w każdym handheldzie.

I tutaj pojawia się pierwszy haczyk: mianowicie, żeby podłączyć konsolę do TV, będziemy musieli skorzystać ze specjalnej stacji dokującej. Miejmy nadzieję, że Nintendo planuje dołączyć ją do pudełka z konsolą.

Dalej też jest ciekawie. Źródła, na które powołuje sie redakcja Eurogamera twierdzą, że sercem nowej konsoli będzie mobilny układ Nvidii – Tegra. Obecne zestawy deweloperskie, na których twórcy gier testują swoje nadchodzące produkcje zostały wyposażone w Tegrę X1 – ten sam układ pojawia się w Nvidia Shield Android TV (to ta konsola stacjonarna Nvidii, gdybyście zapomnieli).

Pogłoski na ten temat krążyły już wcześniej, jednak wtedy mówiły one również o tym, że NX działać będzie pod kontrolą Androida. Najnowsze informacje przeczą jednak temu rozwiązaniu. Za to po raz kolejny słyszymy o tym, że gry na NX dostępne będą tylko na kartridżach. Ma być to nowy typ retro-nośnika, charakteryzujący się pojemnością 32GB. Ciekawe, jak będzie z ich dostępnością w Polsce.

Firma Nintendo po raz kolejny pokazuje, że wyścig pomiędzy Sony i Microsoftem kompletnie jej nie interesuje i nowe Nintendo po raz kolejny idzie własną, nie wytyczoną wcześniej przez nikogo ścieżką. Ciekawe tylko, czy ich nowy sprzęt zdoła zainteresować samych graczy?

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.