PRAWIE Samsung Galaxy S7 za mniej niż 100 dolarów

Oto Elephone S7. Podobieństwo nazwy z pewnością czysto przypadkowe...

Nie wiemy jeszcze wszystkiego o smartfonie, którego producentem jest chińska firma Elephone (z główną siedzibą w Hong Kongu). Najpierw udostępnionych zostało kilka grafik przedstawiających model Elephone S7, na których widać wykonany ze szkła i metalu korpus smartfona z mocno zaokrąglonymi rogami, wygiętym z obu stron ekranem i fizycznym przyciskiem Home pod ekranem. Smartfona podobnego do Galaxy S7 edge. Największe wrażenie robiła jednak cena: w zależności od konfiguracji Elephone S7 ma kosztować od 99,99 do 189,99 dolara. W porównaniu do ceny oryginalnego smartfona firmy Samsung – śmiesznie mało.

Obecnie firma na swoim oficjalnym blogu zdradziła przynajmniej częściową specyfikację techniczną nadchodzącego modelu, która udowadnia poniekąd, że „prawie robi wielką różnicę”. Elephone S7 będzie wyposażony w 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20 i 3 GB pamięci RAM, a do tego 32 GB pamięci na dane. Ekran Full HD będzie miał przekątną 5,5 cala, tylny aparat wyposażony będzie w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli, a przedni – 8 mln pikseli. Na zdjęciach nie widać też czytnika linii papilarnych na tylnej ściance, ale być może – tak jak w przypadku Samsunga – jest on zintegrowany z przyciskiem Home.

Cóż, z pewnością nie jest to specyfikacja na poziomie, jaki oferuje Galaxy S7. Ale jest także druga strona medalu – jeśli cena niecałych 100 dolarów się potwierdzi, będzie to naprawdę tani, nieźle wyposażony smartfon. PRAWIE flagowiec.