Samsung Smart Glow: mała świecąca rewolucja

Nie wszystkie powiadomienia muszą być tekstowe albo dźwiękowe – sygnały świetlne również świetnie się do tego nadają, czego dowodem jest Smart Glow, wprowadzany właśnie na rynek przez firmę Samsung.

O tym projekcie pisaliśmy już wcześniej, jednak był on jeszcze wtedy niepotwierdzony. Co innego bowiem zobaczyć szkice i schematy, a co innego zdjęcie gotowego smartfona, który wykorzystuje rozwiązanie Smart Glow. Ale… po kolei.

Smart Glow ma wygląd dodatkowego, świecącego różnymi kolorami pierścienia, który otacza główny obiektyw smartfona. Wiemy już, jakiego – po raz pierwszy to rozwiązanie zostanie wykorzystane w modelu Samsung Galaxy J2 (2016).

W porównaniu do wcześniej stosowanych rozwiązań wykorzystujących informacje świetlne, Smart Glow oferuje podstawową przewagę: będzie świecić w wielu różnych kolorach. Dzięki temu zwiększy się też liczba powiadomień, jakie smartfon będzie nam mógł w ten sposób przekazać, na przykład podświetlając Smart Glow na czerwono przy słabym poziomie naładowania akumulatora, na żółto, gdy przyjdzie do nas e-mail, a na zielono przy nadchodzącym połączeniu.

Co ciekawe, Smart Glow może się okazać przydatne także podczas fotografowania, ale nie jako źródło światła, lecz nadal jako narzędzie do powiadomień. Podczas wykonywania „selfie” głównym aparatem da nam znać, świecąc, gdy nasza twarz znajdzie się w odpowiedniej pozycji w kadrze.

W przeciwieństwie do wielu innych innowacji, tej Samsung nie wprowadza najpierw do topowych modeli smartfonów. Mówi się jednak, że Smart Glow może trafić chociażby do nadchodzącego Galaxy S8.

Źródło: phonearena.com, sammobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.