Archos: nowe smartfony 55 Helium i 50f Helium

Firma Archos zaprezentuje na targach IFA 2016 nowe smartfony Archos 55 Helium w wersjach Ultra, Lite oraz 4 Seasons, a także smartfon Archos 50f Helium.

Archos 50f Helium

wykorzystuje system Android 6.0 Marshmallow i jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, łączność 4G/LTE oraz zlokalizowany z tyłu czytnik linii papilarnych. 5-calowy wyświetlacz IPS HD z rozdzielczością 1280 x 720 pikseli według deklaracji producenta zapewnia żywe odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Nowy model wyposażony jest w wyjmowaną baterię o pojemności 2000 mAh oraz 2 aparaty: 8 MP z autofocusem i lampą LED z tyłu oraz 2 MP z przodu.

Archos 50f Helium wyróżnia się ciekawym designem z zaokrąglanymi krawędziami i metalowym wykończeniem. Ciekawostką jest także funkcja Drzemka, która wykorzystuje czujniki ruchu, aby wykryć kiedy smartfon pozostaje w spoczynku. Zatrzymywane są wtedy wszystkie mniej istotne zadania takie jak Wi-Fi i synchronizacje, do czasu aż słuchawka zacznie się znów poruszać. Pozwala to znacznie przedłużyć żywotność baterii.

Archos 50f Helium zostanie zaprezentowany na stoisku Archos na IFA 2016 (hala 25, stoisko 206). W Polsce smartfon będzie dostępny od października w cenie 559 zł .

Wersja Lite z 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej dostępna będzie w niższej cenie 469 zł .

Na targach IFA Archos zaprezentuje też nowe smartfony Archos 55 Helium w wersjach Ultra, Lite oraz 4 Seasons .

Archos 55 Helium Ultra

wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor Mediatek MT6737, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 128 GB przy pomocy karty microSD. W premierowym ciemnoszarym i biało-perłowym wariancie kolorystycznym wyróżnia się wykonaniem i ciekawym designem. Wersję Lite (model 55 Helium) wyposażono w 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej.

Wbudowany 5,5-calowy wyświetlacz HD IPS z rozdzielczością 1280×720 pozwala na komfortowe przeglądanie treści multimedialnych. 55 Helium Ultra oferuje także łączność 4G/LTE, system operacyjny Android 6.0 Marshmallow oraz 2 sloty na karty SIM. Dzięki temu smartfon dobrze sprawdzi się zarówno do zastosowań osobistych, jak i zawodowych. Nowy model wyposażony jest w dwa aparaty: 8 MP z autofokusem i lampą LED z tyłu oraz 2 MP z przodu. Z baterią o pojemności 2700 mAh, Archos 55 Helium Ultra z łatwością wytrzyma cały dzień pracy bez potrzeby ponownego ładowania.

Ze względu na rosnące zainteresowanie różnokolorowymi obudowami na smartfony Archos wciąż rozwija swoje modele w tym kierunku. Podobnie jak w przypadku żółtego Archos 50 Diamond czy różowo-niebieskiej tylnej klapki 50c Platinum, Archos 55 Helium wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów doceniających oryginalny design. Archos przedstawia 55 Helium 4 Seasons z obudowami na każdą porę roku. Smartfon nie będzie się różnił specyfikacją od 55 Helium. Dostępne będą jednak 4 wersje kolorystyczne osłon: złoty (wiosna), jaskrawożółty (lato), drewnopodobny (jesień) i szary (zima), pozwalając na zmianę stylu o każdej porze roku.

Smartfon dodatkowo oferuje takie rozbudowane funkcjonalności jak:

  • Smart Gesture – pozwala na kontrolowanie telefonu za pomocą dodatkowych gestów. Dwukrotne dotknięcie budzi ekran; rysowanie odpowiedniej litery w trybie czuwania szybko uruchamia przypisaną do niej aplikację; położenie telefonu wyświetlaczem do dołu włącza tryb głośnomówiący podczas rozmowy.
  • HotKnot – umożliwia przesyłanie treści z/do znajdującego się w pobliżu urządzenia. Funkcja pozwala na dzielenie się adresami internetowymi, danymi kontaktowymi, zdjęciami i filmami w ciągu zaledwie kilku minut.
  • Turbo Download – wspiera szybkie pobieranie dużych plików dzięki połączeniu przepustowości 4G i WiFi.

Archos 55 Helium, Archos 55 Helium Ultra i Archos 55 Helium 4 Seasons zostaną zaprezentowane na stoisku Archos na IFA 2016. Będą dostępne w sprzedaży już od 499 zł.

  • Archos 55 Helium (1 GB RAM / 16 GB pamięci wewnętrznej): 499 zł Wejście na rynek: wrzesień 2016.
  • Archos 55 Helium Ultra (3 GB RAM / 32 GB pamięci wewnętrznej): 699 zł Wejście na rynek: wrzesień 2016
  • Archos 55 Helium 4 Seasons (1 GB RAM / 16 GB pamięci wewnętrznej / 4 tylne osłony): 569 zł Wejście na rynek: wrzesień 2016
Źródło: Volvo
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.