LG prezentuje największy monitor 21:9 na świecie!

LG Electronics prezentuje na berlińskich targach IFA dwa nowe monitory z zakrzywionym ekranem. Największy na świecie 38-calowy model UltraWide 38UC99 oraz profesjonalny monitor dla graczy UltraWide w formacie 21:9 z matrycą IPS odświeżaną z częstotliwością 144 Hz (34UC79G).

Duże rozmiary modelu 38UC99, matryca IPS o rozdzielczości 3840 x 1600 oraz spektrum kolorów uwzględniające 99% przestrzeni barw RGB sprawiają, że monitor 38UC99 może być fajną propozycją dla osób, które wysoko cenią sobie wrażenia wizualne. LG 38UC99, jako pierwszy monitor z linii UltraWide został wyposażony w gniazdo USB Type-C.

Monitor wyposażono w funkcję USB 3.0 Quick Charge dostosowującą opcje wyświetlania za pomocą kilku kliknięć myszy, a także oprogramowanie On-screen Control i funkcję My Display Preset, która przechowuje niestandardowe ustawienia kolorów.

Dzięki dwóm wbudowanym głośnikom 10 W z możliwością połączenia Bluetooth, zapewniać ma dźwięk o głębokich basach (funkcja Rich Bass) w częstotliwości 85 Hz. Funkcja redukcji rozmycia Motion Blur Reduction o czasie reakcji wynoszącym jedną milisekundę ułatwia prowadzenie rozgrywki poprzez zminimalizowanie powidoków często występujących w grach z dynamiczną akcją. Co więcej, zastosowanie technologii AMD FreeSync zapewnia płynną grę bez zacinania lub rozchodzenia się obrazu.

Podczas targów IFA firma LG zaprezentuje także drugi model, dedykowany miłośnikom wirtualnych rozgrywek. 34UC79G to pierwszy na świecie monitor UltraWide z zakrzywionym ekranem w formacie 21:9, matrycą IPS i szeregiem funkcji ważnych dla każdego gracza. Nowy produkt łączy w sobie częstotliwość odświeżania 144 Hz z funkcją redukcji rozmycia Motion Blur Reduction.

34UC79G wyposażono także funkcje Black Stabilizer oraz Dynamic Action Sync. Pierwsza z nich zapewniać ma wyraźny kontrast, dzięki czemu użytkownik z łatwością dostrzeże ciemne obiekty ukryte w trudnodostępnych obszarach. Z kolei Dynamic Action Sync zmniejsza opóźnienia wejścia, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się w pełni dynamiczną rozgrywką.

Monitor wyposażono również w funkcję celownika ustawianego na środku ekranu, co pozwala zwiększyć celność w grach typu FPS, oraz haczyk podtrzymujący kabel myszy, dzięki czemu opór podczas szybkich ruchów jest znacznie mniejszy. Gracz może dostosować kąt nachylenia monitora, ustawić jego wysokość, a korzystając z haczyka, ograniczyć plątanie się przewodu myszy.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.