PocketBook InkPad 2: nowy czytnik z ekranem 8 cali

Wyposażony w zdecydowanie lepszy wyświetlacz.

Nowy model ma funkcje i cechy swojego poprzednika, ale jednocześnie wprowadzono w nim usprawnienia i zmiany, takie jak poprawione parametry optyczne wyświetlacza, ergonomiczne klawisze przerzucania stron, unowocześniony wygląd i lżejsza obudowa.

Rodzina InkPadów szczyci się ośmiocalowymi wielodotykowymi wyświetlaczami E Ink Pearl o najwyższej w tej klasie rozdzielczości 1600×1200 pikseli (HD Plus) — tłumaczy Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej

W najnowszym czytniku zastosowano jednak konstrukcję, która zapewnia jeszcze wyższy kontrast w porównaniu do PocketBook InkPad. Istotną technologią jest także bezpieczne dla wzroku przednie podświetlenie LED, dzięki któremu można korzystać z urządzenia w każdych warunkach oświetlenia.

Rozmiar czytnika PocketBook InkPad 2 jest zbliżony do wielkości tradycyjnej książki, dzięki czemu urządzenie jest niezastąpione podczas lektury w domu czy biurze. Doskonale radzi sobie z obsługą plików tekstowych w 18 różnych formatach, jak również grafik w czterech najpopularniejszych formatach.

Nowa konstrukcja czytnika pozwoliła zmniejszyć wagę urządzenia do 305 g, czyli o niemal 15% w porównaniu do jego poprzednika, co przy rozmiarach PocketBook InkPad stanowi wyraźną różnicę. Wygodne w obsłudze klawisze umieszczone są na przodzie obudowy, dzięki czemu zarówno prawo-, jak i leworęczni użytkownicy mogą swobodnie korzystać z czytnika. Tylna ścianka, pokryta miękkim w dotyku materiałem, zapewnia stabilny uchwyt.

Wnętrze nowego urządzenia jest napędzane gigahercowym procesorem, który kontroluje 512 MB pamięci operacyjnej. Wewnętrzna pamięć 4 GB pozwala przechowywać ponad 2000 e-booków. Jeśli takie zasoby okażą się niewystarczające, pojemność wirtualnych półek można powiększyć ośmiokrotnie, korzystając z karty microSD. Niespożytą praktycznie energię zapewni czytnikowi bateria o pojemności 2500 mAh, która pozwoli na miesiąc zapomnieć o konieczności ładowania urządzenia.

Dodatkowe funkcjonalności zwiększają atrakcyjność PocketBook InkPad 2. Opcja konwersji tekstu na mowę ( Text-to-speech) oraz obsługa plików MP3 pozwala na słuchanie e-booków, audiobooków oraz odtwarzanie ulubionej muzyki. Preinstalowane słowniki ABBYY Lingvo ułatwią czytanie obcojęzycznej literatury, a wbudowane łącze Wi-Fi umożliwi korzystanie z usług Dropbox, Sent-to-PocketBook oraz PocketBook Sync bezprzewodowo przenosząc treści elektroniczne na czytnik.

PocketBook InkPad 2 już wkrótce będzie dostępny w Polsce w sugerowanej cenie 799 zł.