PocketBook: wielka aktualizacja oprogramowania i dostęp do tysięcy e-booków

Dwie firmy z ścisłej czołówki światowego e-czytania nawiązują współpracę.

Dziś pojawia się aktualizacja oprogramowania 5.14 czytnika PocketBook Touch Lux 3, zawierająca m.in. aplikację Legimi z tysiącami ebooków w subskrypcji. Jednocześnie model Touch Lux 3 będzie można zamówić wraz z abonamentem na cyfrowe książki w cenie już od 1 zł. Legimi działa na podobnej zasadzie, jak znane na całym świecie usługi Spotify czy Netflix. Zróżnicowane pakiety dostępne są już od niespełna 7 zł i dają dostęp do ponad 16 tys. tytułów, wśród nich wielu polskich i międzynarodowych bestsellerów, a także najciekawszych rynkowych nowości.

Marka PocketBook jest dla czytelników w wielu krajach synonimem jakości. Dzięki aplikacji Legimi polscy użytkownicy zyskują dodatkową wartość, niedostępną nigdzie indziej. Pozyskanie tak renomowanego partnera to dla nas kolejny niezwykle istotny krok w rozwoju, a jednocześnie pierwsza zaawansowana integracja z oprogramowaniem czytnika, będąca odpowiedzią na zgłaszane wcześniej sugestie klientów — komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Przygotowana przez zespół PocketBook aplikacja Legimi daje wygodny dostęp do elektronicznych treści i jest wkomponowana w pozostałe funkcje czytnika. Nowa wersja firmware’u dla PocketBook Touch Lux 3 nie tylko umożliwia pełną synchronizację i czytanie książek dostępnych w abonamencie, ale również wygodne zarządzanie księgozbiorem, dzięki zaawansowanym opcjom segregowania tytułów i układania ich na wirtualnych półkach. Korzystając z aplikacji na czytniku należy posługiwać się tymi samymi danymi (loginem i hasłem), które używa się do konta na platformie Legimi.

Czytnik PocketBook Touch Lux 3 jest najpopularniejszym naszym modelem. — mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook

. – Z tego powodu właśnie dla niego przygotowaliśmy dedykowaną aplikację Legimi. Nasz partner to jeden ze światowych pionierów, oferujących dostęp do ebooków w abonamencie. Platforma Legimi, podobnie jak nasze czytniki, jest bardzo intuicyjna. W obu przypadkach użytkownicy mogą dowolnie segregować książki, organizując je według tytułu, autora czy typu literatury. Liczymy, że nowa propozycja spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony polskich e-czytelników”.

W aplikacji Legimi dostępne są również statystyki czytania. Można sprawdzić ile czasu w poszczególnych dniach poświęciliśmy lekturze, jak również status subskrypcji i termin do końca ważności bieżącego abonamentu. Książki z Legimi są dostępne tak długo, jak opłacany jest abonament.

Najnowsza oferta Legimi i PocketBook jest dostępna nie tylko dla osób, które od tej chwili kupią czytnik PocketBook Touch Lux 3, ale również dla posiadaczy tego modelu. Oprogramowanie z aplikacją Legimi można pobrać bezpośrednio na urządzenie poprzez łącze Wi-Fi lub ze strony internetowej.