Samsung Galaxy Note 7: trzy nowe funkcje rysika S Pen

W tym tłumaczenie tekstów!

Już jutro premiera nowego Samsunga Galaxy Note 7, a wraz z nim – nowego rysika S Pen. To – wydawałoby się – proste urządzenie wbudowane w korpus każdego Note’a, co roku zadziwia nowymi, niezwykłymi funkcjami, takimi jak chociażby możliwość pisania po wyłączonym ekranie smartfona w Galaxy Note 5. No i bardziej ogólnie – wielu użytkowników ceni sobie serie Note właśnie ze względu na rysiki S Pen.

Tym razem może być podobnie – choć trudno to sobie wyobrazić, ale nowy S Pen będzie prawdopodobnie jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze bardziej użyteczny – za sprawą trzech nowych funkcji.

Pierwsza z nich nosi nazwę Translate i nie trzeba chyba wielkiego wysiłku wyobraźni, by domyślić się, do czego będzie służyć. Wystarczy wyciągnąć rysik i zaznaczyć słowo na ekranie, które chcemy przetłumaczyć – resztą zajmie się specjalna aplikacja.

Druga funkcja nosi równie czytelną nazwę Magnify. Przytrzymanie rysika S Pen nad wybranym obszarem ekranu będzie powodować jego powiększenie. Natomiast trzecia funkcja Glance ma służyć do szybkiego, wygodniejszego niż do tej pory przełączania między aplikacjami uruchomionymi na smartfonie – oczywiście również z pomocą rysika S Pen.

Czego jeszcze nie wiemy o nowym rysiku? W kontekście informacji o wodoodporności nowego Samsunga Galaxy Note 7 ciekawa wydaje się kwestia tego, jak S Pen będzie się zachowywał pod wodą. Czy będzie można go bezpiecznie wyjmować? A jeśli tak – czy również pod wodą będzie można pisać nim po ekranie smartfona? Tylko… hmmm… czy uważacie, że taka opcja może się komuś na serio przydać?