HAMA prezentuje dwie elektryczne deskorolki

Przy projektowaniu deskorolek HAMA zaprosiła do współpracy niemieckiego producenta Wheelheels testującego rozwiązania w zakresie transportu indywidualnego. Czym pojazdy wyróżniają się od konkurencji?

Przede wszystkim producent zapewnia, że największy nacisk położono na względy bezpieczeństwa. Dotyczy to w szczególności akumulatorów Panasonic, które posiadają aktywny miernik ciepła i kilkustopniową ochronę przed przepięciami. W zależności od potrzeb użytkownika HAMA przygotowała dwa modele deskorolek.

Cross Cruiser to model większy, nastawiony na jazdę w trudniejszych warunkach. Posiada pompowane koła o średnicy 25,4 cm, dwa silniki o mocy 350W pozwalające na osiągnięcie szybkości do 15km/h i pokonanie wzniesienia o nachyleniu 15°. Litowo-jonowe akumulatory deskorolki mają gwarantować nieprzerwaną jazdę do 18km – do pełna naładują się z kolei w trakcie 3 godzin. Pojazd charakteryzuje się ponadto malowaną, odporną na korozję konstrukcją, czujnikiem odcinającym prąd w razie przegrzania, audio-wizualnym wskaźnikiem baterii i oświetleniem LED pozwalającym na jazdę po zmroku. W przypadku tego modelu maksymalna waga ciała użytkownika nie może przekraczać 120 kg, sama deskorolka z kolei waży 12,5 kg.

Drugi model, Slalom Cruiser, jest z kolei jest lżejszy (10kg) i mniejszy (średnica kół 16,5 cm), dzięki czemu może sprawdzić się na wąskich ulicach i ciasnych zakrętach. Na jednym ładowaniu będzie można przejechać około 15 km.
Oba pojazdy zadebiutują na rynku pod koniec tego roku, w cenie 579 Euro za modem Slalom i 599 Euro za model Cross. Producent zapewnia, że w Polsce ceny będą niższe.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.