IFA 2016: Masz telewizor z HDR i… co dalej?

Samsung rozszerza współpracę z europejskimi dostawcami treści UHD i HDR.

Aby móc cieszyć się najwyższym standardem rozrywki, potrzebne są, obok wysokiej klasy sprzętów, również treści w standardzie Ultra HD i HDR. Z myślą o tym, firma Samsung nawiązała współpracę z nadawcami tworzącymi lub emitującymi programy w wysokiej jakości, w tym z globalnymi liderami, takimi jak Amazon i Netflix. Teraz zaś dodatkowo rozszerzyła ją pod kątem zwiększenia liczby treści w standardzie HDR oraz podjęła kooperację z kolejnymi dostawcami.

Firma Amazon jako pierwsza rozpoczęła dostarczanie programów zgodnych ze standardem HDR, obsługiwanym przez telewizory Samsung. Obecnie w ofercie nadawcy znajdują się m.in cieszące się uznaniem i dużym zainteresowaniem produkcje, w tym Transparent, Man in the High Castle oraz Mozart in the Jungle. Z kolei Netflix od stycznia br. oferuje na polskim rynku chętnie oglądane seriale i filmy, takie jak Marco Polo, The Do-Over z Adamem Sandlerem czy The Ridiculous Six. Europejscy telewidzowie mogą oglądać powyższe produkcje w HDR za pomocą aplikacji Amazon Video oraz Netflix, a do końca roku obie platformy udostępnią łącznie ponad 300 godzin programów w najwyższej jakości.

Kilku europejskich dostawców treści również przymierza się do emisji treści Ultra HD i HDR. Jeszcze w tym roku Insight TV i RTVE zaoferują nowe usługi zgodne z tymi standardami, natomiast Arte i Sky wprowadzić mają na europejski rynek nowe usługi UHD. Z kolei dotychczasowi partnerzy firmy Samsung – CHILI, Infinity i Videoload – rozszerzą ofertę swoich usług Ultra HD o standard HDR na początku przyszłego roku.