IFA 2016: oto najlepszy projektor kina domowego

Tegoroczny tytuł "Europejski Projektor Kina Domowego 2016-2017" uzyskał projektor BenQ W2000. Tytuł przyznają redaktorzy z 23 krajów Europy i niemal 50 specjalistycznych magazynów zajmujących się m.in. fotografią, audio i wideo, zrzeszeni w EISA (European Imaging and Sound Association).

EISA (European Imaging and Sound Association) to unikalne stowarzyszenie 50 specjalistycznych magazynów z 23 krajów europejskich. Stowarzyszenie powstało w roku 1982, podczas spotkania redaktorów naczelnych z pięciu europejskich magazynów fotograficznych, którzy wspólnie, po raz pierwszy, wybrali „Aparat Fotograficzny Roku”. EISA znana jest na świecie dzięki corocznie przyznawanym nagrodom w kilku kategoriach. Od 1992 roku jedną z nich jest Kino Domowe.

Przyznając nagrody EISA wyróżnia urządzenia za łączenie innowacyjności, nowoczesnych rozwiązań, funkcjonalności oraz wzornictwa i ergonomii pamiętając również o wskaźniku ceny do możliwości.

Jurorzy EISA oficjalnie stwierdzają, że:

„BenQ W2000 dowodzi, że filmowej jakości obrazy mogą być osiągnięte w przystępnej cenie – projektor DLP Full HD oferuje obrazy ostre jak brzytwa z bogactwem szczegółów. Obraz o przekątnej 250 cm (100 cali) pozwala uzyskać z zaledwie 2,5 m od ekranu. Wysoka jasność i duży kontrast sprawia, że nadaje się do wykorzystania zarówno w pomieszczeniach zaciemnionych jak i w dobrze oświetlonych. Zgodność z Rec.709 i możliwość profesjonalnej kalibracji gwarantuje realistyczne, żywe kolory i naturalne odcienie skóry zwykle osiągalne w dużo droższych urządzeniach. Opcjonalny zestaw transmisji bezprzewodowej HD daje dużą elastyczność w instalacji projektora.

„”Jesteśmy zachwyceni, że projektor BenQ W2000 spotkał się z uznaniem EISA”

, mówi Pete Wang, prezes BenQ Europie.

„Od czasu swojej premiery W2000 zebrał wiele doskonałych recenzji i nagród, których ukoronowaniem jest nagroda EISA. Potwierdza to nasze nieustające zaangażowanie w rozwój technologii projekcyjnych przenoszących kino domowe na wyższy poziom jakości.”

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.