iOS 10 powszechnie zawiesza smartfony i tablety

Już kilka godzin po umożliwieniu dokonania aktualizacji w sieci pojawiło się mnóstwo doniesień o tym, że update systemu do iOS 10 spowodował ogromne problemy użytkowników.

Na początku wydawało się, że problemy te dotyczą raczej starszych urządzeń i właściciele iPhone’ów 6 lub 6s nie mają się czego obawiać. Rzeczywiście przypadki, w których iPhone 5 zmieniał się po aktualizacji systemu w przycisk do papieru, nie były wcale takie rzadkie

Sprawa wygląda jednak znacznie gorzej – również użytkownicy nowszych urządzeń, takich jak iPhone 6s czy iPad Pro, doświadczają problemów. Czasami jest to tylko zablokowanie pewnych funkcji urządzenia (takich jak na przykład możliwość wykonywania rozmów telefonicznych czy odbierania poczty elektronicznej), ale bywa też tak, że urządzenie kompletnie przestaje działać i na ekranie pojawia się komunikat o konieczności podłączenia do komputera i skorzystania z funkcji przywracania poprzednich ustawień.

A więc przede wszystkim, jeśli zdecydujecie się na aktualizację systemu do iOS 10, przede wszystkim koniecznie zróbcie najpierw jego kopię zapasową! Można do tego użyć serwisu chmurowego Apple (iCloud), ale chyba lepiej i prościej podłączyć po prostu telefon do komputera. Doświadczenia użytkowników wskazują także, że aktualizacja częściej kończy się sukcesem po ściąganiu nowego oprogramowania poprzez iTunes.

A czego możemy się spodziewać po nowej wersji systemu mobilnego Apple? O tym pisaliśmy w oddzielnym artykule.

Źródło: engadget.com, telegraph.co.uk
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.