iPhone 7 i wiercenie otworu na mini jack: niektórzy wzięli to na serio!

Jak wiemy w konstrukcji nowego iPhone'a, Apple nie przewidziało otworu na gniazdo słuchawkowe typu mini jack. Nie wszystkim użytkownikom spodobał się ten ruch.

Tuż po premierze iPhone’a 7 Internet został zalany memami wyśmiewającymi decyzję Apple’a. Jeden z youtuberów poszedł nawet o krok dalej i stworzył wideoporadnik, w którym wywierca otwór w iPhonie 7, by został on „wyposażony” w upragnione złącze słuchawkowe. Większość Internautów zrozumiała żart autora, ale byli też i tacy, którzy wzięli go na serio.

Naiwni posiadacze iPhone’a 7 naprawdę wypróbowali opisany w poradniku sposób i tym samym nieodwracalnie uszkodzili urządzenie. W sieci wylądowały komentarze rozżalonych Internautów lub osób, które zamierzały skorzystać z rady youtubera:

Dzięki brachu, właśnie zniszczyłem mojego iPhone’a 7. 700 dolarów wylądowało w koszu”,
Próbowałem tego sposobu i nie działa. Skończyło się zniszczeniem wyświetlacza. Popełniłem największy błąd w swoim życiu…”
Na pewno użyłem wiertła o średnicy 3,5 mm, więc nie popełniłem błędu. Co się stało? Ktoś z Was miał ten sam problem?”
Nie mam w domu imadła. Czy ja albo któryś z moich znajomych może przytrzymać iPhone’a podczas wiercenia? Nie chciałbym go uszkodzić…”

Okrutni Internauci nie szczędzili także komentarzy jeszcze bardziej wprowadzających w błąd nieuświadomioną społeczność:

„Ponieważ u wielu osób występują problemy, zwracam uwagę na dodatkowe szczegóły, o których autor filmu nie wspomniał. Po wywierceniu otworu, należy go oczyścić zanurzając iPhone’a w wodzie z mydłem na 15 minut, tak, aby wszystkie wióry wypadły z gniazda. Potem należy go tylko potrząsnąć. Mam nadzieję, że to Wam pomoże”.

Jeśli nie możecie uwierzyć, że są na tym świecie ludzie o podobnym poziomie naiwności, to przypominamy o innej, starszej akcji związanej z iPhone’ami. Stawały się wodoodporne po… aktualizacji oprogramowania do iOS 7.

0
Źródło: Thesun.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.