Nareszcie nowy tablet Google

Już nie Nexus 7, ale Pixel, za to nadal z 7-calowym ekranem.

Kiedy Huawei pokazywało na IFA 2016 swój nowy tablet, niektórzy pukali się w czoło. Po co? Przecież sprzedaż tego typu urządzeń spada, bo z jednej strony „podgryzają” je smartfony z coraz większymi ekranami, a z drugiej – wiele osób przesiada się na niewiele większe, za to znacznie bardziej funkcjonalne urządzenia hybrydowe. To wszystko prawda, ale tabletów sprzedaje się nadal na tyle dużo, że szkoda byłoby przestać na tym zarabiać, tym bardziej że Huawei MediaPad M3 to wyjątkowo udane urządzenie (zwłaszcza pod względem muzycznym). No i jest także, jak się okazuje, drugie dno tej premiery – być może Huawei chciało pokazać Google, że jest w stanie wyprodukować naprawdę dobry, wysokiej klasy tablet.

Właśnie Huawei produkować będzie nowy tablet firmowany przez Google, następcę słynnego, ale mocno podstarzałego już Nexusa 7 (na zdjęciu). Wiemy o nim niewiele – również wyposażony będzie w ekran o przekątnej 7 cali, ale ilość pamięci RAM wzrośnie aż do 4 GB.

I jeszcze jedno – na pewno nie będzie już nosił nazwy Nexus, lecz oznaczony zostanie jako Pixel. Biorąc pod uwagę to, że Nexus 6P produkowany przez Huawei okazał się naprawdę solidnym smartfonem, można mieć nadzieję, że i w przypadku tabletowego Pixela będzie podobnie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News