PS4 otrzyma nowe akcesoria

Odświeżony pad, kamerka, podstawka i headset.

Na pierwszy rzut oka Dualshock 4 niewiele się zmienił. Gdy jednak przyjrzycie się dokładnie, zauważycie, że w nowej wersji lightbar, czyli pasek, który rozświetla się kolorami, by m.in. łatwiej zidentyfikować graczy, jest teraz widoczny z przodu urządzenia (przenika przez panel dotykowy), nie tylko z boku. Pad obsłuży także USB 3.0 oraz najnowszą technologię Bluetooth.

Kolejnym urządzeniem, które doczeka się lekkich zmian jest PlayStation Camera. Obudowa została przemodelowana – posiada zaokrąglone boki. Dodano także podstawkę, która pozwoli na większą regulację urządzenia – głównie z myślą o PlayStation VR.

Bezprzewodowe słuchawki Platinum Wireless Headset zostały dostosowane z myślą o PlayStation VR – stąd pełne wsparcie dźwięku przestrzennego 7.1, wysuwany mikrofon z redukcją hałasu i kabel, którym podłączymy słuchawki bezpośrednio do gogli.

W sprzedaży pojawi się także nowa, przeźroczysta, plastikowa podstawka, która pozwoli utrzymać PS4 Slim i PS4 Pro w pionie. Wizualnie zaś będzie przypominała cień konsoli.

Wszystkie akcesoria za wyjątkiem podstawki będą pasować zarówno do starszych wersji PS4, jak i nowych zapowiedzianych wczoraj na PlayStation Meeting. Pad, kamera i podstawka pojawią się w sprzedaży wraz z premierą PS4 Slim (15 września), natomiast słuchawki zadebiutują w okresie świątecznym.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News