UMi Plus – smartfon dla entuzjastów mobilnej fotografii

Najnowszy smartfon chińskiego producenta wyróżnia się nie tylko estetycznym designem i niską ceną, ale także kilkoma rozwiązaniami, które docenią amatorzy fotografii mobilnej.
UMi Plus to 5,5-calowy smartfon z ekranem 2,5D o rozdzielczości Full HD, który cieszy oczy obudową wykonaną ze stopów magnezu wykorzystywanych również przy produkcji samolotów. Za jego moc obliczeniową odpowiadają tu ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, 4GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 128GB. Producent położył duży nacisk na funkcje fotograficzne smartfona. W porównaniu do poprzedniego modelu zrezygnowano tu z sensorów firmy Panasonic i zastąpiono go kamerami Samsunga.

Technologia PDAF

By zapewnić użytkownikom najlepszą jakość zdjęć, UMi Plus został wyposażony w 13-megapikselowy aparat (złożony z pięciu soczewek) z nową technologią detekcji fazy (PDAF), która zapewnia super szybki autofokus (zaledwie 0,15 s do ustawienia ostrości). PDAF o 100% zwiększa przetwarzanie światła w porównaniu do poprzedniej generacji tej technologii. Dzięki otworowi względnemu obiektywu równemu f/2.0, technologii Image Signal Processor (ISP) oraz dwutonowej diodzie LED możemy także liczyć na dobrej jakości fotografie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Tryb manualny

Aby zadowolić bardziej wymagających użytkowników, UMi Plus został wyposażony także w tryb „PRO Photo”, który umożliwia dokładną kontrolę nad większością parametrów zdjęcia, dzięki czemu użytkownik zyskuje większą elastyczność i możliwość dopasowania określonego efektu do panujących warunków zewnętrznych. W trybie tym ustawimy ręcznie wartość ISO, szybkość ekspozycji, wartość ekspozycji, nasycenie, kontrast, jasność, centralny punkt ostrości i balans bieli. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak wygląda to w praktyce.

Inne tryby

Oczywiście UMi nie zapomina także o użytkownikach, którzy chcą po prostu wyciągnąć smartfona z kieszeni i wykonać szybko fotografię. Dla takich osób przewidziano właśnie tryb automatyczny, w którym wystarczy tylko kliknąć spust migawki. Nie zabrakło także trybu panoramy oraz funkcji PIP (obrazu w obrazie).

UMi Plus dostępny jest już w internetowym sklepie TOMTOP, gdzie można go nabyć w promocyjnej cenie 179,99 USD. Smartfon jest także dostępny w oficjalnym sklepie producenta w serwisie Aliexpress.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.