Będą dwie wersje: Huawei Mate 9 i Huawei Mate 9 Pro

Wygląda na to, że model Mate 9 nie będzie jedynym premierowym urządzeniem, jakie Huawei pokaże na początku listopada. Ani nawet najciekawszym.

Według najnowszych doniesień istnieją – i zostaną zaprezentowane 3 listopada – dwie wersje Huawei Mate 9: zwykła (nazwa kodowa Manhattan) i Mate 9 Pro (nazwa kodowa Long Island). Jak sama nazwa wskazuje, ta druga wersja będzie jeszcze bardziej zaawansowana i… droższa.

Różnice nie będą jednak duże. Oba modele skrywać będą pod maską podobne podzespoły, czyli układ Kirin 960 wspierany przez 4 GB pamięci RAM i od 64 do 256 GB miejsca na dane. Warto tylko wspomnieć, że według niektórych źródeł 256 GB dotyczyć będzie wyłącznie wersji Mate 9 Pro. Oba telefony będą także wyposażone w ekran o przekątnej 5,9 cala, ale tu podobieństwa się kończą. Mate 9 to płaski ekran Full HD, natomiast Huawei Mate 9 Pro będzie mieć ekran typu edge (z wygiętymi dłuższymi brzegami), a przede wszystkim ma to być wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD (1440×2560 pikseli), zapewniający wsparcie dla technologii Google Daydream VR.

Dla porządku należy też wspomnieć o pogłosce, że tylko wersja Huawei Mate 9 Pro wykorzystywać będzie system Android w wersji 7.0, natomiast do Mate 9 trafi Android 6.0.1.

Pojawiają się też nowe informacje na temat podwójnego modułu fotograficznego na tylnej ściance obu wersji. Pewne są już dwa obiektywy (Leica) i dwie matryce, natomiast nadal nie wiadomo na pewno, jakie to będą podzespoły i jakie zaoferują możliwości. Według niektórych źródeł rozdzielczość matryc wzrośnie z 12 do 20 mln pikseli. Pojawi się też podobno podwójny laserowy system ustawiania ostrości i bezstratny ekwiwalent zoomu optycznego 4x.

Tak na marginesie, zanosi się także na rekordową cenę, najwyższą, jaką kiedykolwiek osiągnęły smartfony Huawei. Model Mate 9 Pro kosztować ma 1300 dolarów, czyli na polskim rynku być może nawet około 6 tysięcy złotych.

0
Źródło: Weibo.com, phonearena.com, venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.