Huawei Mate 9: 50% naładowania w zaledwie 5 minut

Im bliżej premiery topowego smartfona, a raczej phabletu firmy Huawei, tym więcej ciekawych informacji wypływa z głębin internetu.

O

nowym Huawei Mate 9 wiadomo już sporo

, choć są to oczywiście informacje nieoficjalne i niestety nie do końca pewne. Przykładem może tu być wielkość ekranu tego smartfona – najnowsze doniesienia mówią o przekątnej długości 5,9 cala (rozdzielczość Full HD), a nie 6 cali, jak w przypadku wcześniejszych przecieków.

Są jednak elementy wyposażenia Mate 9, których obecność wydają się niemal przesądzona – na czele z nowym sercem telefonu, czyli układem Kirin 960. Jego premiery możemy zresztą doczekać się już wcześniej – 19 października. Prawdopodobnie będzie to układ 8-rdzeniowy oparty na chipach Cortex-A73 i wykonany w technologii 16-nanometrowej. Mówi się także o zintegrowanej technologii LTE Cat. 12.

Pojawiły się nowe, trochę niewiarygodne dane na temat wydajności udoskonalonej technologii szybkiego ładowania Super Charge Technology, zastosowanej w Mate 9. Mówi się o tym, że już 5 minut ładowania wystarczy, by naładować akumulator do poziomu 50%, ale naszym zdaniem brzmi to trochę zbyt fantastycznie. Szczerze mówiąc, dalsze skracanie czasu ładowania nie ma przy tym aż tak dużego znaczenia, ważniejsza jest jego ogólna wydajność, trwałość i bezpieczeństwo.

I jeszcze jeden nowy wątek: potwierdzają się informacje, że Huawei Mate 9 wyposażony będzie w podwójny aparat na tylnej ściance, ale będzie to rozwiązanie różniące się od tego zastosowanego w modelu P9. Oba obiektywy w dalszym ciągu pochodzić będą od firmy Leica, ale jeden przenosić będzie obraz na matrycę o rozdzielczości 20 mln pikseli, a drugi na matrycę 12-milionową. Jeśli to prawda, to bardzo jesteśmy ciekawi, jak to zostanie wykorzystane w praktyce. Przedni aparat ma mieć matrycę 8-megapikselową.

Premiery Huawei Mate 9 spodziewamy się – według różnych doniesień – na początku lub w połowie listopada.

0
Źródło: weibo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.