Huawei Mate 9 na prawdziwych zdjęciach, potwierdzona specyfikacja

Wszystko wskazuje na to, że 3 listopada świat zobaczy nowego topowego smartfona Huawei – model Mate 9. Nie dziwi zatem wzrastająca liczba coraz bardziej konkretnych "przecieków".

Już na początku października podawaliśmy prawdopodobną specyfikację techniczną Huawei Mate 9, jak również datę jego premiery, ale nie wszystkie dane techniczne były jeszcze wtedy pewne lub po prostu znane. Za sprawą nowych przecieków wiemy już chociażby, że nowy „okręt flagowy” chińskiego producenta będzie nieco mniejszy od poprzedników – wyposażony w ekran o przekątnej 5,9 cala, a nie 6 cali. Na dodatek – przynajmniej w topowej wersji – będzie miał on wyższą rozdzielczość 2K (1440×2560 pikseli) zamiast Full HD.

Wiemy już też na pewno, że topowa wersja Huawei Mate 9 wyposażona będzie w układ Kirin 960 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane, a całość pracować ma pod kontrolą systemu Android 7.0.

Najciekawsze jest jednak co innego – podwójny układ fotograficzny, o którego istnieniu wiemy już od dawna, wyposażony będzie w dwie matryce o różnej, a nie jednakowej rozdzielczości. Jedna z nich wykorzystywać będzie sensor 12-megapikselowy, zaś druga – 20-megapikselowy. Oznacza to, że albo Huawei odejdzie od sposobu poprawiania jakości obrazu poprzez dublowanie informacji z dwóch matryc (jednej bez filtra barwnego) znanego chociażby z modelu Huawei P9, albo też – i ten scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny – rozbuduje go o nowe możliwości. Jakie? Chodzi oczywiście o funkcję zoom, realizowaną jednak nie na drodze optycznej, ale elektronicznej, lecz mimo wszystko – dzięki połączeniu dwóch matryc – bezstratnej. Wcześniejsze pogłoski mówią o zoomie rzędu 4x – to już całkiem konkretna wartość.

I jeszcze jedna, ciekawa kwestia: po raz pierwszy możemy oglądać Huawei Mate 9 także na prawdziwych zdjęciach:

0
Źródło: phonearena.com, gsmarena.com, gizmochina.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.