Już za tydzień Tesla pokaże „coś niespodziewanego”

Tak przynajmniej zapewnia Elon Musk.

Tak naprawdę w przyszłości spodziewamy się aż dwóch ważnych wydarzeń związanych z firmą Tesla, przy czym jako pierwsze zapowiedziane zostało to późniejsze, mające się odbyć 28 października. Wiemy, że będzie ono związane z rozwiązaniami łączącymi rynek samochodów elektrycznych oraz technologii pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Co tu dużo mówić – w skrócie wszyscy spodziewają się (nareszcie!) wprowadzenia dachów samochodów elektrycznych wyposażonych w ogniwa fotowoltaiczne.

Tesla product unveiling on the 17th (unexpected by most), followed by Tesla/SolarCity on the 28th

— Elon Musk (@elonmusk) 9 października 2016

Ale wcześniej Elon Musk ma zamiar pokazać nam jeszcze coś, i to coś, czego – według jego zapewnień – nie spodziewa się niemal nikt. No to teraz mamy tydzień na miłe przegrzewanie zwojów mózgowych i wytężanie wyobraźni! A to, co dzieje się w komentarzach pod wpisem Muska, a także pod innymi artykułami informującymi o tym fakcie, to po prostu triumf wyobraźni Czytelników. Czasami nie poprzestających na samych sugestiach (ciężarówka! samolot elektryczny! działo laserowe!), ale wspomagających się nieraz obrazkami i filmami, które ich propozycje uprawdopodobniają. Takimi jak ten GIF:

.@elonmusk Just announced a Tesla product announcement for the 17th. Personally hoping it’s this? pic.twitter.com/VpOCUGQzLN

— Marques Brownlee (@MKBHD) 9 października 2016