Nokia D1C: znamy więcej danych technicznych

Nokia wraca na rynek smartfonów, to już pewne. Wiemy też coraz więcej o (prawdopodobnie) pierwszym z modeli fińskiej marki, które wejdą na rynek, ale nie są to informacje, które robiłyby jakieś imponujące wrażenie.

Kilka dni temu pisaliśmy po raz pierwszy o Nokii D1C, ponieważ pewne informacje na temat tego telefonu pojawiły się w bazie benchmarku Geekbench. Już to wystarczyło, byśmy mogli się zorientować, z jaką kategorią sprzętu mamy do czynienia. Wygląda na to, że Nokia nie zamierza wracać na rynek smartfonów, a raczej wchodzić na rynek smartfonów z systemem Android przy pomocy modelu, który wywoła na nim potężne trzęsienie ziemi. Zamiast tego możemy spodziewać się smartfona z tak zwanej średniej półki, który prawdopodobnie kusić będzie użytkowników atrakcyjną ceną.

Obecnie, dzięki danym z benchmarku AnTuTu, potwierdziły się informacje o układzie Snapdragon 430, współpracującym z grafiką Adreno 505 i 3 GB pamięci RAM. Nadal nieznana jest przekątna ekranu nowej Nokii, ale wiemy już, że będzie miał przyzwoitą rozdzielczość Full HD (1080×1920 pikseli). Na pokładzie będą też 32 GB pamięci do przechowywania danych.

Inaczej niż w przypadku Nokii, a potem Lumii ze stajni Microsoftu, nowy smartfon nie będzie raczej zadziwiał świata jakimiś niezwykłymi właściwościami fotograficznymi. Główny moduł fotograficzny ma być wyposażony w matrycę o rozdzielczości 13 mln pikseli, zaś z przodu znajdzie się 8-megapikselowy aparat. System operacyjny to oczywiście Android 7.0.

0
Źródło: playfuldroid.com, phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.