Samsung Galaxy A8 (2016) pokazany już oficjalnie

Tak jak w przypadku innych modeli z serii Galaxy A, Samsung zdecydował się na zachowanie tej samej nazwy telefonu. To jednak zupełnie nowa, znacznie lepiej wyposażona konstrukcja.

Samsung Galaxy A8 (2016) to jeden z większych smartfonów koreańskiego producenta, wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej aż 5,7 cala i rozdzielczości Full HD. W środku znalazł się układ Exynos 7420 i aż 3 GB pamięci RAM, więc o wydajność nowego telefonu nie musimy się raczej martwić – powinna co najmniej dorównywać topowemu (niegdyś) Galaxy S6. Zwiększona została także pojemność akumulatora: do 3300 mAh. Dane mogą być przechowywane w pamięci wewnętrznej o pojemności 32 GB.

Warto też zwrócić uwagę na poprawione właściwości fotograficzne telefonu: główny moduł fotograficzny wyposażono w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli, zaś przedni oferuje 8-megapikselowe zdjęcia. System operacyjny to Android 6.0.1, ale możemy się spodziewać aktualizacji. Obudowa telefonu wykonana jest z metalu, ma wymiary 156,6×76,8×7,2 i waży 182 gramy. Z ważnych funkcji warto wymienić także znaną z droższych modeli funkcję Always On Display oraz NFC czy skanowanie linii papilarnych. Nie zabrakło także wejścia słuchawkowego mini-jack.

Samsung Galaxy A8 (2016) został na razie wprowadzony do sprzedaży w Korei Południowej, w cenie stanowiącej równowartość około 590 dolarów. Plany dotyczące dystrybucji na terenie innych krajów nie są jeszcze ogłoszone.

0
Źródło: liliputing.com, neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.