Sprzedaż Samsunga Galaxy Note 7 wstrzymana na całym świecie

Firma Samsung poprosiła swoich partnerów na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży modelu Galaxy Note 7 na czas dochodzenia w sprawie pojawiających się kolejnych samozapłonów tego telefonu.

To idzie jak lawina. W zeszłym tygodniu pojawiły się przypadki zapalenia się nowych, wymienionych egzemplarzy Samsungów Galaxy Note 7, potem pojawiły się informacje o wstrzymaniu produkcji tego modelu i o wstrzymanie jego sprzedaży (a także akcji wymiany) przez część amerykańskich operatorów komórkowych.

To działo się wczoraj, natomiast dziś firma Samsung oficjalnie poprosiła swoich partnerów na całym świecie o zaprzestanie sprzedaży i wymiany modelu Galaxy Note 7 na czas przeprowadzenia śledztwa w sprawie kolejnych zapalających się egzemplarzy:

Współpracujemy z właściwymi instytucjami w celu zbadania występujących ostatnio przypadków dotyczących modelu Galaxy Note 7. Naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo użytkowników naszych produktów, dlatego firma Samsung prosi wszystkich dystrybutorów i sprzedawców na całym świecie o zaprzestanie procesu sprzedaży i wymiany tego modelu.

Jesteśmy zdecydowani na współpracę z odpowiednimi instytucjami w taki sposób, by podjęte zostały wszystkie możliwe kroki w celu wyjaśnienia tej sprawy. [podkreślenie redakcji:] Prosimy również wszystkich użytkowników zarówno starszych, jak i wymienionych egzemplarzy modelu Samsung Galaxy Note 7 o wyłączenie i całkowite zaprzestanie ich użytkowania.

Jeśli jesteś użytkownikiem Samsunga Galaxy Note 7, radzimy, abyś zastosował się do tego wezwania. I strasznie żałujemy, że znowu do tego doszło.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.