Trzy kolory: Pixel (i Pixel XL)

Wiemy, że już nie możecie się doczekać dzisiejszej (wieczornej) premiery nowych smartfonów Google więc oto kolejny przeciek. O symbolicznym, estetycznym znaczeniu.

O

specyfikacji technicznej smartfonów Google Pixel i Google Pixel XL pisaliśmy już wczoraj

– i trudno do tego kompletu informacji dodać coś więcej. Wciąż pojawiają się jednak nowe ciekawe drobiazgi dotyczące obu tych smartfonów, choćby nawet tak trywialne, jak kolory obudowy, jakie będą dostępne. Warto tylko tak na marginesie zauważyć, że przy okazji potwierdziła się też informacja o dwóch wersjach ilości pamięci na dane: 32 GB i 128 GB.

A zatem oba nowe telefony Google dostępne będą w trzech odmianach kolorystycznych: niebieskiej, czarnej i srebrnej. Złośliwie dodajmy, że nie będzie to jakaś „odrzutowa czerń”, „wielki błękit” czy „srebrne zamyślenie”, ale po prostu: blue, black, silver. Google ma jak widać nieco inne podejście do tego typu kwestii – mniej poetyckie, może też mniej marketingowe. Nie stara się zarabiać dodatkowych pieniędzy na wprowadzeniu nadmiarowego „czarniejszego czarnego” i mamy nawet wrażenie, że ustalenie, jakie trzy kolory obudów mają być dostępne, zajęło jakiemuś inżynierowi (może nawet, o zgrozo, bez konsultacji z działem sprzedaży) mniej niż 10 sekund.”Hmmm, to może niech będzie odmiana czarna, srebrna i…, hmmm, może niebieska? A niech będzie niebieska.”

No i jest. Choć może nie być dostępna dla wszystkich – pewne pogłoski wskazują na „ekskluzywną wersję niebieską” dostępną tylko w amerykańskim Verizonie.

0
Źródło: twitter, engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.