Blackberry pokaże wkrótce nowy telefon z klawiaturą

Blackberry zakończyło wprawdzie oficjalnie produkcję smartfonów, ale nie znaczy to, że nowe modele "jeżynek" nie pojawią się na rynku. Wręcz przeciwnie, już wkrótce spodziewać się możemy nowej ciekawej premiery – oto, co znaczy siła marki.

Jeśli chodzi o sprzęt, już od pewnego czasu kanadyjska firma próbuje funkcjonować w innym trybie: sama nie produkuje smartfonów, ale firmuje urządzenia innych producentów, ingerując też w proces ich oprogramowywania. Tak było w przypadku BlackBerry DTEK60 – modelu produkowanego tak naprawdę przez firmę Alcatel.

Dzięki wywiadowi, jakiego udzielił prezes BlackBerry John Chen, wiemy obecnie, że nie był to ostatni smartfon tej firmy, jaki ukazał się na rynku. To jest pewne – pojawi się co najmniej jeszcze jeden model i będzie to smartfon wyposażony w fizyczną klawiaturę, jak na prawdziwe BlackBerry przystało.

Chen nie zdradził dokładnie, kiedy pojawi się nowy smartfon i czy będzie on podobny do udanego modelu BlackBerry Priv (na zdjęciu powyżej), ale potwierdził, że nastąpi to wkrótce. Co prawdopodobnie oznacza, że będzie to miało miejsce jeszcze w 2016 roku.

Co ważniejsze, prezes BlacBerry potwierdził także trwanie rozmów z dwoma innymi producentami na temat przyszłej kooperacji w wypuszczaniu kolejnych telefonów na rynek. Nie znamy ich nazw, ale jedna z firm pochodzi z Indii, a druga z Chin. Kto wie, może zatem jeszcze nie raz pisać będziemy o nowych smartfonach, jeśli nie produkowanych, to przynajmniej sprzedawanych pod marką BlackBerry…

0
Źródło: phonearena.com, google.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.