Epson uruchamia nową fabrykę głowic

Nowy zakład umożliwi potrojenie produkcji głowic!

Akita Epson Corporation, spółka należąca do grupy Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) świętuje zakończenie budowy nowej fabryki. Inwestycja pochłonęła 3,4 miliarda jenów i potroi zdolności produkcyjne Epson w zakresie dostarczania na rynek głowic drukujących. Budowa fabryki rozpoczęła się w październiku 2015 roku, by w tym miesiącu uruchomić produkcję. Głowice drukujące produkowane w nowej fabryce Akita Epson będą montowane w drukarkach atramentowych dla przedsiębiorstw, a także w drukarkach z wydajnym systemem ITS marki Epson.

Akita Epson to, będący częścią grupy Epson, zakład produkcyjny o zaawansowanych możliwościach technicznych, wykorzystywanych w ramach bliskiej współpracy z działem badań i rozwoju Epson, – twierdzi Takashi Mitsui, przewodniczący Akita Epson. Nasza fabryka jest ważnym elementem działalności produkcyjnej w ramach całej grupy Epson. Współpracujemy z innymi zakładami produkcyjnymi Epson w innych krajach, dzieląc się wiedzą nabytą podczas produkcji naszych produktów. Nasze linie produkcyjne zostały wyposażone w autorskie urządzenia Epson, zautomatyzowane i zracjonalizowane. Dzięki temu powstała fabryka znacząco zwiększy nasze możliwości produkcyjne.

Epson nieustannie rozwija autorskie technologie i tworzy produkty i usługi oparte na elementach bazowych, które zachwycają klientów, przekraczając ich oczekiwania.

Nowa fabryka Akita Epson – fakty i liczby
  • Adres: 1 Dannoue, Iwasaki, Yuzawa, Prefektura Akita, Japonia 012-0801
  • Działalność: Produkcja i montaż głowic drukujących dla drukarek atramentowych (w tym głowic PrecisionCore)
  • Powierzchnia wnętrz: Powierzchnia budynku 4 679m2 Całkowita powierzchnia wnętrz: 10 593m2
  • Struktura: Trzypiętrowy budynek ze stalowym szkieletem
  • Pracownicy: 30 lub więcej (nowych pracowników etatowych)

Głowice drukujące drukarek atramentowych

Głowice drukujące Micro Piezo wyrzucają krople tuszu pod mechanicznym naciskiem. Nacisk jest wynikiem kurczenia się piezoelektrycznych elementów w głowicach pod wpływem zmiany napięcia prądu elektrycznego. Technologia Epson odróżnia się od rozwiązań drukowania atramentowego innych producentów pod dwoma względami: po pierwsze, w rozwiązaniach Micro Piezo mechanizm wyrzucania kropelek atramentu nie wykorzystuje ciepła, po drugie, mechanizmy te precyzyjnie dozują atrament w każdej, poszczególnej kropli.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.