Huawei Mate 9 Lite jest mniejszy, ale nadal mocny

To już czwarty telefon z serii Mate, który Huawei pokazało w tym miesiącu!

Zaczęło się od Huawei Mate 9 i Porsche Design Mate 9. Kilka dni temu do tej pary doszedł jeszcze model Huawei Mate 9 Pro, choć jak na razie mowa jest tylko o jego dostępności na chińskim rynku. I wszyscy sądzili, że teraz to już naprawdę koniec premier związanych z serią Mate, Huawei pokazało jeszcze jeden model: Huawei Mate 9 Lite.

Słowo „lite” w nazwie oznacza, że nie jest to tak mocny telefon, jak poprzednio wymieniona trójka, ale niejeden topowy smartfon mógłby i tak pozazdrościć Huawei Mate 9 Lite specyfikacji technicznej. Zamiast układu Kirin 960 w środku znajduje się bowiem Kirin 655 (8 rdzeni 2,1 GHz), wspomagany 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Będzie też dostępna wersja z 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane.

Reklama

Z przodu znajduje się 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, natomiast z tyłu można zauważyć podwójny moduł fotograficzny. Nie jest on jednak sygnowany logo Leica i wyposażono go w dość nietypowy zestaw matryc: 12 mln pikseli oraz… 2 mln pikseli. Poniżej – tradycyjnie dla Huawei – znajdziemy także czytnik linii papilarnych. Natomiast z przodu, nad ekranem, znajdziemy jeszcze jeden, 8-megapikselowy aparat „do selfie”.

Akumulator ma pojemność 3340 mAh i kryje się w obudowie dostępnej w trzech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym i szarym. Pewnym rozczarowaniem jest system operacyjny – Android 6.0 z nakładką EMUI 4.1.

Nie wiadomo na razie nic na temat cen tego smartfona (na pewno będą znacznie niższe od pozostałej trójki Mate 9) i jego dostępności w sprzedaży.