iPhone 8: dużo informacji na temat aparatu

Najważniejszą zmianą ma być wyposażenie w podwójne moduły fotograficzne obu nowych wersji smartfonów Apple – zarówno "zwykłego" iPhone'a 8, jak i model 8 Plus. Ale na tym nie koniec.
Podwójny aparat fotograficzny był jedną z największych sensacji podczas premiery tegorocznych modeli iPhone’ów, ale również jednym z największych rozczarowań. Okazało się bowiem, że aby kupić telefon Apple z naprawdę innowacyjnymi możliwościami fotograficznymi, należało wybrać wyłącznie droższego i większego iPhone’a 7 Plus.

Jak twierdzi dobrze poinformowany analityk Ming-Chi Kuo, w przypadku modeli z rodziny iPhone 8 ma być na szczęście inaczej. Rodziny – dodajmy – która składać się ma być może nawet z trzech, a nie dwóch modeli: standardowego modelu z ekranem 5,1-5,2 cala (OLED), większej odmiany 5,5-calowej oraz… niedużego smartfona z ekranem 4,7 cala. Wprawdzie istnieje wariant pesymistyczny, który zakłada, że tylko jeden z nich otrzyma podwójny moduł fotograficzny, ale znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że podwójny aparat trafi do wszystkich nowych smartfonów Apple lub przynajmniej do wersji standardowej i dużej.

I będzie to zupełnie nowy moduł fotograficzny, którego wyróżnikiem ma być stabilizacja optyczna OBU obiektywów. W praktyce oznaczać to będzie wyposażenie w system stabilizacji również obiektywu o dłuższej ogniskowej (tele) i przekładać się będzie na jeszcze lepszą jakość zdjęć i filmów rejestrowanych z użyciem funkcji zoomu. Prawdopodobnie przy okazji zwiększona też zostanie krotność zoomu.

0
Źródło: phonearena.com, gizmochina.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.