Propozycja Xiaomi dla oszczędnych klientów

Chińskie Xiaomi rozwija się w fenomenalnym tempie i szykuje się do debiutu na amerykańskim rynku. Na razie jednak prezentuje trzy warianty nowego modelu ze średniej półki. Redmi 4A, 4 Standard i 4 Prime.

Xiaomi Redmi 4 to nowa linia telefonów mających, zdaniem Xiaomi, stanowić kompromis pomiędzy niezłą specyfikacją a niską ceną. Modele 4A i 4 Standard posiadają 5-calowy wyświetlacz IPS 720p, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci masowej rozszerzalnej przez karty microSD (karta uniemożliwia jednak korzystanie z dwóch kart SIM, co bez niej jest dostępne). Oba posiadają też 13-megapikselowy aparat i 5-megapikselową kamerę do wideorozmów, choć tylko 4 Standard posiada autofokus z funkcją wykrywania fazy oraz podwójną lampę błyskową LED.

Jeśli chodzi o wydajność, to telefony te wyposażono w procesory Snapdragon 430 i układy graficzne Adreno 505 w przypadku 4 Standard i Snapdragon 425 i Adreno 308 w przypadku 4A. Ten ostatni dostępny będzie w wersji o kolorze złotym lub różowego złota, zaś 4 Standard dostępny będzie w wersji złotej, srebrnej lub ciemnoszarej.

Najlepszy z trzech telefonów, 4 Prime, to 5-calowy wyświetlacz 1080p, procesor Snapdragon 625 i układ graficzny Adreno 506. Na pokładzie znajduje się 32 GB pamięci masowej i 3 GB pamięci RAM. Redmi 4 Prime posiada ten sam aparat co 4 Prime, ale posiada dwutonową podwójną lampę LED. Całość uzupełnia akumulator o pojemności 4100 mAh.

Wszystkie trzy telefony pracują pod kontrolą systemu Android Marshmallow. Na początku będą dostępne tylko w Chinach, od końca bieżącego miesiąca, ale należy się spodziewać rozszerzenia ich dostępności na inne regiony. 4A ma kosztować 74 dolary, 4 Standard 104 dolary a 4 Prime 133 dolary.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.