Dzięki Bose Hearphones lepiej usłyszysz świat

Słuchawki z innowacyjną funkcją ułatwiającą konwersacje w głośnych miejscach.

Redukcja dźwięków z otoczenia sprawia, że możemy cieszyć się muzyką nawet w głośnych miejscach. Odcinanie się od świata zewnętrznego nie zawsze jest jednak wskazane – na ulicy możemy nie usłyszeć trąbiącego na nas samochodu czy krzyku przechodniów. Szwedzki producent sprzętów audio postanowił zmodyfikować obecną technologię, by lepiej dopasowywała się ona do zmiennych potrzeb użytkownika.

Bose Hearphones to słuchawki nie tyle przeznaczone słuchaniu muzyki, co pomagające w wychwytywaniu z otoczenia poszczególnych dźwięków. Dzięki zastosowaniu układu mikrofonów kierunkowych będziemy mogli wskazać w dedykowanej aplikacji, które dźwięki nas interesują najbardziej, a które chcielibyśmy wyciszyć. Przykładowo siedząc w zatłoczonej kawiarni będziemy mogli lepiej słyszeć naszego rozmówcę, a nie gwar z otoczenia czy hałaśliwą muzykę. To trochę tak jakbyśmy połączyli słuchawki z tradycyjnym aparatem słuchowym.

Produkt jest z pewnością innowacyjny, ale póki co nie wiemy ani kiedy zadebiutuje na rynku, ani w jakiej cenie. Słuchawki Bose nie należą jednak do najtańszych zestawów audio, więc możemy spodziewać się tu również półki premium.