Kolejny telefon z dwoma ekranami, tym razem z Chin

Hisense A2 będzie wyposażony w ekran AMOLED z jednej strony oraz ekran E Ink z drugiej.

Hisense A2 to nowy telefon chińskiego producenta, znanego raczej z wytwarzania telewizorów (ale nie stroniącego także od smartfonów). Nie wchodzi jeszcze do sprzedaży i nie miał oficjalnej premiery, zaś informacje na jego temat pochodzą z TENAA – chińskiego urzędu certyfikującego nowe urządzenia elektroniczne.

Reklama

Według informacji pochodzących z tego źródła, Hisense A2 będzie całkiem dużym smartfonem, wyposażonym z jednej strony w 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli). Natomiast z drugiej strony urządzenia umieszczony został 5,2-calowy ekran E Ink, o mniejszej rozdzielczości 960×540 pikseli. To właśnie na nim wyświetlane będą podstawowe informacje, bez zużywania do tego celu energii akumulatora telefonu (3000 mAh). Będzie go można także wykorzystywać do czytania e-booków lub innego typu dokumentów tekstowych.

Sercem telefonu jest 8-rdzeniowy procesor z taktowaniem 1,4 GHz, do tego 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane (plus slot kart Micro SD). Mimo dodatkowego ekranu nie zabrakło miejsca na aparat na tylnej ściance, wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli. Przedni aparat dysponuje mniejszą, 5-milionową matrycą. Cena Hisense A2 ani data jego premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że urządzenie pracować będzie pod kontrolą Androida 6.0.