Powerbank z… kamerą!

Bądź jak Bond. James Bond.

Firma LawMate wprowadziła do sprzedaży zamaskowaną jako powerbank, szpiegowską m

ikrokamerę WiFiPV-PB20I. Szpiegowski „powerbank” dostępny jest w sklepie SpyShop i kosztuje 1290 zł. W obudowie wyglądającej jak klasyczny bank energii znajduje się niewielki otwór który skrywa mierzący 2 mm obiektyw mikrokamery o rozdzielczości WVGA (1080×720 pikseli). PV-PB20i pozwala na ustawienie rozdzielczości z poziomu programu wedle indywidualnych potrzeb w jednej z 3 jakości: 1080p, 720p, WVGA.

Urządzenie posiada wbudowany moduł WiFi, który umożliwia zdalne konfigurowanie urządzenia oraz podgląd w czasie rzeczywistym. Należy pamiętać, iż szpiegowska kamera musi mieć stały dostęp do sieci WiFi.

Power bank PV-PB20I posiada podwójne zastosowanie: główne, które umożliwia rejestrację obserwowanego w dyskretny sposób otoczenia oraz drugorzędne, którego zadaniem jest dostarczanie zasilania do smartphona czy do tabletu.

Ważnym atutem szpiegowskiej kamery WiFi jest funkcja aktywacji nagrywania po wykryciu ruchu z regulowaną czułością w 3 poziomach, którą można w łatwy i szybki sposób zmienić z poziomu smartphona. Możliwość ustawienia długości czasu nagrywania 1/ 3/ 5 minut pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci.

Zarejestrowany materiał z mikro kamery zapisywany jest na wymiennej karcie pamięci microSD o pojemności do 128 GB (kartę pamięci o pojemności powyżej 32 GB należy sformatować do FAT).

Na spodzie power banku znajdują się diody, które w zależności od koloru informują o poprawności skonfigurowania mikrokamery, stanie baterii oraz poprawnym połączeniu z siecią WiFi.

Aby w pełni korzystać z mikro kamery należy pobrać bezpłatny program, który umożliwia ustawienie daty oraz godziny, włączenie/wyłączenie nagrywania dźwięku, hasła do kamery, rozdzielczości, jak również podgląd na żywo oraz zdalne przeglądanie zebranego materiału.

PV-PB20l umożliwia podgląd i nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD, zapisując materiał w pamięci wewnętrznej lub transmitując dalej. Nagrywanie może trwać do 6,5 godziny i jest uruchamiane za pomocą czujnika ruchu.

Parametry:

System operacyjny: Android, iOS