Tak według Microsoftu wyglądać będą technologie w 2020 roku

Z jednej strony technologie, które według Microsoftu wejdą w życie w ciągu najbliższych kilku lat, nie wydają się jakieś szczególnie imponujące. Z drugiej – być może właśnie dlatego te przewidywania okażą się całkiem trafne.

Stoimy u progu roku 2017, więc przewidywanie tego, co będzie się działo w świecie technologii trzy lata później – w roku 2020 – nie powinno być szczególnie trudne. I nie powinno też być jakieś wyjątkowo „futurystyczne”, nawet przy obecnym, szalonym tempie rozwoju nowych technologii. Może dlatego lista technologicznych „proroctw” firmy Microsoft nie wydaje się jakaś szczególnie imponująca: to w większości wynalazki, które w mniejszym lub większym stopniu funkcjonują nawet dzisiaj, w formie prototypów czy produktów pokazowych.

Czego zatem oczekuje Microsoft po technologiach obecnych w roku 2020?

  • inteligentnych okularów z wbudowanym systemem tłumaczenia tekstu
  • szerokich, wygiętych, sterowanych gestami opasek elektronicznych z ekranem, które zastąpią smartfony
  • większej ilości materiałów wyświetlanych w 3D, nawet np. w programach biurowych
  • lodówek z inteligentnymi drzwiczkami, wyświetlającymi zawartość wnętrza
  • okien w samochodach, które wyświetlają dodatkowe informacje na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości
  • bardzo inteligentnych tablic interaktywnych
  • gazet z ruchomymi obrazkami, dzięki zastosowaniu cieniutkich wyświetlaczy elektronicznych

Jakoś nie zaimponowała nam ta lista i mamy też spore wątpliwości, co do niektórych pomysłów. Popularyzowanie obrazów 3D to jedna z najbardziej spektakularnych porażek ostatnich lat, zaś a elektroniczne wyświetlacze zaszyte w papierowych gazetach… Serio? Były już takie próby, ale prędzej przestanie być wydawany ostatni papierowy dziennik niż tego typu technologia stanie się odpowiednio tania.

Niemniej… przekonamy się już za parę lat.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.