Tak według Microsoftu wyglądać będą technologie w 2020 roku

Z jednej strony technologie, które według Microsoftu wejdą w życie w ciągu najbliższych kilku lat, nie wydają się jakieś szczególnie imponujące. Z drugiej – być może właśnie dlatego te przewidywania okażą się całkiem trafne.

Stoimy u progu roku 2017, więc przewidywanie tego, co będzie się działo w świecie technologii trzy lata później – w roku 2020 – nie powinno być szczególnie trudne. I nie powinno też być jakieś wyjątkowo „futurystyczne”, nawet przy obecnym, szalonym tempie rozwoju nowych technologii. Może dlatego lista technologicznych „proroctw” firmy Microsoft nie wydaje się jakaś szczególnie imponująca: to w większości wynalazki, które w mniejszym lub większym stopniu funkcjonują nawet dzisiaj, w formie prototypów czy produktów pokazowych.

Czego zatem oczekuje Microsoft po technologiach obecnych w roku 2020?

  • inteligentnych okularów z wbudowanym systemem tłumaczenia tekstu
  • szerokich, wygiętych, sterowanych gestami opasek elektronicznych z ekranem, które zastąpią smartfony
  • większej ilości materiałów wyświetlanych w 3D, nawet np. w programach biurowych
  • lodówek z inteligentnymi drzwiczkami, wyświetlającymi zawartość wnętrza
  • okien w samochodach, które wyświetlają dodatkowe informacje na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości
  • bardzo inteligentnych tablic interaktywnych
  • gazet z ruchomymi obrazkami, dzięki zastosowaniu cieniutkich wyświetlaczy elektronicznych

Jakoś nie zaimponowała nam ta lista i mamy też spore wątpliwości, co do niektórych pomysłów. Popularyzowanie obrazów 3D to jedna z najbardziej spektakularnych porażek ostatnich lat, zaś a elektroniczne wyświetlacze zaszyte w papierowych gazetach… Serio? Były już takie próby, ale prędzej przestanie być wydawany ostatni papierowy dziennik niż tego typu technologia stanie się odpowiednio tania.

Niemniej… przekonamy się już za parę lat.

Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.