Archos pokazał dwa nowe smartfony i supermocny tablet

Każdy z tych smartfonów wyposażony jest w podwójny aparat fotograficzny.

Naprawdę ciekawie prezentuje się Archos 101 Saphir, czyli tablet, którego da się używać nie tylko w domu, ale także na zewnątrz, nawet w całkiem nieciekawych warunkach pogodowych. Ma wzmocnioną, gumowaną obudowę i spełnia wymogi certyfikatu IP54, co oznacza, że powinien bezpiecznie znieść zarówno upadki i uderzenia, jak i zachlapanie wodą czy deszcz.

Sama specyfikacja techniczna tabletu nie wydaje się natomiast szczególnie imponująca: ekran IPS o przekątnej 10,1 cala ma rozdzielczość zaledwie 1280×800 pikseli, a serce urządzenia stanowi 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT8163, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Do tego 16 GB miejsca na dane (plus karty Micro SD do 128 GB), główny aparat z matrycą o rozdzielczości 5 mln pikseli oraz przedni, 2-milionowy. Wrażenie robi za to akumulator o pojemności 6000 mAh, a także wbudowany moduł GPS, akcelerometr, wyjście micro HDMI czy port USB typu C. No i Android Nougat na pokładzie.

Dwa nowe smartfony –

Archos 50 Graphite

i

Archos 55 Graphite

– to podobnie jak tablet urządzenia, które nie powinny kosztować zbyt wiele. Świadczy o tym specyfikacja techniczna, nieznana jeszcze w pełni, ale obejmująca już 4-rdzeniowe układy MediaTek MT6737. Oba smartfony wyróżniają podwójne aparaty fotograficzne, wykorzystujące matryce o rozdzielczości 12 mln pikseli, wspomagane przez układ ustawiania ostrości i lampkę LED. Dwa obiektywy będą wykorzystywane do twórczego regulowania poziomem rozmycia tła za fotografowanym obiektem.

Oba smartfony pracować będą pod kontrolą Androida Nougat, a ich cena wynosić ma zaledwie około 130 euro.