Logitech Pro Brio: internetowa kamera 4K

Narzekaliście na jakość obrazu podczas wideorozmów? Logitech ma dla was rozwiązanie.

Możliwości nowego modelu kamery internetowej Logitech wydają się całkiem szalone. Przecież, żeby móc płynnie strumieniować obraz 4K, potrzebne nam jest łącze o przepustowości 25-35 Mbps. Nawet jeśli takim dysponujemy, to najpopularniejsze komunikatory z opcją wideorozmowy (Skype, Google Hangouts, Messenger) oferują jak na razie strumieniowanie obrazu w rozdzielczości Full HD.

Logitech zdaje się celować w nieco węższą grupę docelową. Chodzi o wszelkiej maści producentów treści wideo, którzy będą w stanie wykorzystać możliwości Logitech Pro Brio. Za cenę 200 dol (ok 800 zł) mogą oni kupić całkiem sprawną kamerę z szerokim obiektywem, dzięki której mogą prowadzić na przykład transmisję na żywo, w rozdzielczości 4K na YouTube.

Patrząc na to, jak szybko ewoluują treści wideo w sieci, wydaje się nam, że Logitech już teraz chce być gotowy na rosnące zapotrzebowanie sprzętu zdolnego do transmisji wideo w rozdzielczości 4K. Jasne, Pro Brio nie zostanie od razu sprzedażowym hitem, jednak osoby, które szukać będą dla siebie kamery internetowej oferującej najwyższą jakość będą jakoby zmuszone do jej zakupu. A takich osób będzie coraz więcej.