Czy Google pokaże w tym roku budżetowego smartfona?

Google Pixel okazał się świetnym smartfonem z rewelacyjnymi możliwościami fotograficznymi, dlatego wszyscy są ciekawi planów "mobilnych" amerykańskiej firmy na ten rok.
Wiemy już dwie rzeczy. Po pierwsze, marka Pixel zostanie zarezerwowana wyłącznie dla smartfonów, więc nie należy się spodziewać nowych tabletów czy notebooków Pixel. Po drugie, na pewno pojawi się w tym roku Pixel 2, ale wiemy też o nim także to, że będzie to model premium.

Co zatem z rynkiem masowym? W sieci pojawiły się ciekawe pogłoski mówiące o tym, że Google w istocie rzeczy pracuje również nad tego typu smartfonem – tanim, prostszym i dostępnym dla szerokiego grona użytkowników. Ale wiemy też o nim jeszcze jedno – prawdopodobnie nie będzie on sprzedawany pod marką Pixel. Bo ten ma „pozostać premium”. Mimo to – według pogłosek – jest on opracowany przez ten sam zespół, który pracuje nad modelem Pixel 2. I jeszcze jedna ciekawostka: być może nie będzie on dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Może to oznaczać, że w przypadku budżetowego smartfona Google powróci do modelu współpracy z którymś z producentów, takich jak LG, Huawei czy HTC. Za taką tezą przemawia jeszcze jedno – według analityków, Google nie dysponuje jeszcze wystarczającymi mocami produkcyjnymi, by samodzielnie zapewnić odpowiednią podaż masowo sprzedawanych smartfonów.

0
Źródło: 9to5google.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.