ESL i DreamHack rozpoczynają współpracę z Twitterem

Twitter ogłosił rozpoczęcie współpracy z liderami wśród firm e-sportowych, ESL oraz DreamHack, na mocy której będzie transmitował na żywo e-sportowe wydarzenia i oryginalne treści w 2017 roku. Ponad piętnaście różnych turniejów (m.in. ESL One, Intel Extreme Masters oraz DreamHack) będzie streamowanych na żywo na całym świecie na Twitterze.

Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 będzie pierwszym turniejem transmitowanym na żywo przez Twittera w ramach tej współpracy. Poza materiałami z turniejów, ESL będzie również produkowało materiały live dostępne wyłącznie na Twitterze, w tym między innymi cotygodniowy 30-minutowy program zawierający najciekawsze momenty turniejów oraz materiały zakulisowe. Wszystkie turnieje z serii DreamHack także będą streamowane na żywo na Twitterze. Pierwszym będzie DreamHack Austin w kwietniu.

E-sport rozwija się w bardzo szybkim tempie, a współpracę tę wykorzystamy jako szansę na dotarcie do zaangażowanej części społeczności, która Twittera traktuje jako podstawowe źródło treści — powiedział Anthony Noto, COO Twittera. –

Współpracując z liderami branży e-sportowej, jakimi są ESL i DreamHack, chcemy dostarczać najlepsze materiały na żywo oraz wspólnie prowadzić dyskusję na Twitterze.Fani e-sportu są częścią cyfrowego świata, dzięki czemu współpraca z Twitterem pomoże rozwijać zasięg ESL w przypadku wszystkich najważniejszych turniejów na całym świecie — powiedział Johannes Schiefer, Vice President ds. Social Media & Editorial w ESL. –

Intel Extreme Masters Katowice to nasze najbardziej wyczekiwane wydarzenie, dlatego cieszymy się, że materiały premium z tego turnieju, jak i kolejnych będą docierały do jeszcze większej liczby fanów.Twitter w e-sportowym świecie ma ogromne znaczenie. Dzięki tej platformie fani mogą bardziej angażować się w wydarzenia organizowane przez DreamHack — powiedział Marcus Lindmark, CEO & President w DreamHack. –

Dla fanów będzie to bardzo pomocne, gdyż będą mogli zarówno oglądać, jak i angażować się poprzez daną platformę w tym samym czasie.

Materiały na żywo na Twitterze dostępne będą od 4 marca na esl.twitter.com, iem.twitter.com oraz dreamhack.twitter.com. Transmisje będą zawierały reklamy w stylu telewizyjnym połączone z krótkimi materiałami z najciekawszymi momentami, które reklamodawcy mogą promować na Twitterze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.