Google oficjalnie zapowiada system Android O

Nieco ponad rok temu pojawiła się pierwsza wersja testowa Androida Nougat. Dziś pojawiła się pierwsza, bardzo wczesna wersja testowa Androida O. Co nowego?

Android O jest na razie w bardzo wczesnym stadium rozwoju i zdecydowanie nie nadaje się do codziennego użytku. Twórcy gier i aplikacji mogą już go jednak pobrać, by móc przetestować nowe funkcje i sprawdzić zgodność swoich produktów z nową wersją systemu. A co to za nowe funkcje?

Android O będzie uważniej sprawdzał to, co robią aplikacje w tle. Ograniczając ich aktywność, transmisje danych, odwołania do lokalizacji i innych ma w zamian zapewnić nam dłuższy czas pracy naszych urządzeń na ich akumulatorach.

Pojawią się też kanały powiadomień, a więc powiadomienia połączone w różne kategorie, którymi użytkownik może zarządzać. Ciekawostką jest też dedykowane autouzupełnianiu API, co ma ułatwić pracę twórcom menadżerów haseł a użytkownikom pozwolić na wybranie jednego, domyślnego menadżera.

Pojawi się też natywna obsługa PiP (Picture in Picture), a więc możliwość wyświetlania ramki z klipem wideo podczas korzystania z innej aplikacji. Nie zabraknie też interaktywnych ikon aplikacji a także obsługi znacznie szerszej palety barwnej.

Android O poradzi sobie teraz też z technikami takimi, jak kodek LDAC czy standard Wi-Fi Aware, a także usprawnienia w obsłudze aplikacji do obsługi telefonu. Ulepszono też obsługę strzałek i przycisku tab na klawiaturach fizycznych.

System Android O to też AAudio API do obsługi wejścia dźwięku o niskim opóźnieniu a także znaczące usprawnienia w WebView, który teraz izoluje aplikacje webowe od reszty systemu.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.