Intel Optane Memory zwiększa wydajność pecetów

Dwukrotnie szybszy start, wzrost wydajności systemu o 28%, ładowanie poziomów gier szybsze o 65%, a to dopiero początek! Nowa pamięć Intel Optane to także krótszy czas uruchamiania i reakcji komputerów w różnych zastosowaniach, od aplikacji inżynierskich potrzebujących dużej mocy obliczeniowej poprzez gry, aplikacje do tworzenia treści cyfrowych i przeglądarki WWW, po codzienne użytkowanie aplikacji biurowych.

Przeciętny użytkownik uruchamia codziennie 11 aplikacji, z których każdą otwiera następnie siedmiokrotnie. Zastosowanie najnowszej pamięci Intel Optane w systemie opartym na procesorze Intel Core siódmej generacji umożliwia uruchomienie komputera dwukrotnie szybciej, zwiększa ogólną wydajność systemu o 28% i przyspiesza pracę pamięci masowej nawet 14-krotnie. Czas potrzebny na uruchomienie takich aplikacji jak Microsoft Outlook skróci się prawie sześciokrotnie, a przeglądarki Chrome ― pięciokrotnie. Co więcej, gry będzie można uruchamiać nawet o 67% szybciej, a ich poziomy ― o 65%.

Jak działa Intel Optane Memory?

Oczekiwanie na załadowanie gier, filmów, nagrań wideo, fotografii o dużej rozdzielczości lub dużych plików w skrzynce pocztowej Outlook może zniecierpliwić każdego. Przyczyna tego czekania jest również oczywista ― chodzi o dane.

Ilość danych tworzonych, zapisywanych lub używanych przez przeciętnego użytkownika komputera rośnie lawinowo. Na przykład system operacyjny Windows 10 zajmuje ok. 20 GB miejsca na dysku, a gra Grand Theft Auto V około 65 GB. Gdy dodamy do tego coraz więcej osobistych fotografii i nagrań wideo, w tym o rozdzielczości 4K, okaże się, że pojemność pamięci masowej, której potrzebuje przeciętna osoba, szybko ulega zwielokrotnieniu.

Obecnie dla większości użytkowników zadowalającym rozwiązaniem jest wykorzystanie tradycyjnych dysków twardych. W 79% komputerów PC to właśnie one służą jako główna pamięć masowa. Choć mogą one z powodzeniem pełnić tę funkcję, to jednak spowalniają pracę i opóźniają reakcje systemu.

Pamięć Intel Optane przyspiesza ładowanie aplikacji, gier lub dużych plików, co znacznie skraca czas oczekiwania. Dane zawarte w pamięci masowej komputera są łatwiej dostępne, przez co pracuje on i reaguje szybciej.

Gdzie kupić pamięć Intel Optane

Pamięć Intel Optane jest elementem nowej, coraz większej rodziny technologii Optane, które są oparte na zaawansowanym kontrolerze pamięci masowej Intela, interfejsie sprzętowym oraz wyspecjalizowanym oprogramowaniu.

Na początku bieżącego roku, wprowadzając na rynek procesory Intel Core siódmej generacji, firma opracowała program przygotowawczy dla pamięci Intel Optane. Obecnie do współdziałania z tą pamięcią jest gotowych ponad 130 płyt głównych takich producentów, jak Asus, Gigabyte, MSI i ASRock.

Moduł pamięci Intel Optane (w wersji 16 GB i 32 GB) dla komputerów PC będzie dostępny już wkrótce. Począwszy od 24 kwietnia będzie dostępny dla klientów, którzy chcą go zainstalować na swoich płytach głównych gotowych do współdziałania z pamięcią Intel Optane. Począwszy od drugiego kwartału tego roku, producenci komputerów HP, Dell, Lenovo, Asus i Acer zaczną sprzedawać produkty dla klientów indywidualnych i biznesowych wyposażone w najnowsze rozwiązanie Intela.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.