Wystartowało YouTube TV

Po licznych przeciekach Google zdecydowało się w końcu oficjalnie zapowiedzieć YouTube TV. Usługa pozwala na streamowanie z dowolnego urządzenia z Androidem materiałów oferowanych przez amerykańskie stacje telewizyjne.

Zanim zaczniecie zacierać ręce musicie uświadomić sobie, że YouTube TV nie jest konkurencją dla Netflixa czy innego usługodawcy VOD. To oferta kierowana przede wszystkim dla Amerykanów, którzy chcą płacić mniej za dostęp do kanałów znanych z kablówki. Stąd też w pierwszej kolejności YouTube TV jest dostępny wyłącznie dla mieszkańców pięciu amerykańskich miast: Los Angeles, Nowego Jorku, San Francisco, Chicago i Filadelfii.

W ramach stałej opłaty abonamentowej (35 dolarów) sześciu członków rodziny otrzymuje dostęp do kanałów takich jak: FOX, NBC, ABC, ESPN, CBS, Disney Channel, Comcast Sports, National Geographic, SyFy, Bravo i wielu innych oraz materiałów z YouTube Red Originals. Użytkownik otrzymuje także dostęp do chmury, gdzie zapisywać może dowolną liczbę filmów i programów, by obejrzeć je później (do 9 miesięcy). W tym samym momencie z usługi może korzystać do 3 użytkowników przypisanych do tego samego konta. Usługa może być uruchomiona na dowolnym urządzeniu z Androidem, które posiada opcję streamowania obrazu na telewizor. Pierwszy miesiąc w YouTube TV jest bezpłatny.

Data premiery w pozostałych regionach świata nie została podana.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.