„Major” z Ghost in the Shell używa HTC U11 i gogli Link VR

W lipcu w ofercie HTC pojawią się nowe gogle rzeczywistości wirtualnej Link VR. Mimo wyposażenia we własny wyświetlacz, urządzenie będzie wymagało połączenia ze smartfonem. Gogle będą dostępne wyłącznie w Japonii, gdzie HTC reklamuje je wykorzystując z postacie z filmu animowanego "Ghost in the shell".
HTC Link VR wykorzysta moc obliczeniową smartfona, ale nie jego ekran (fot. HTC)

HTC Link VR wykorzysta moc obliczeniową smartfona, ale nie jego ekran (fot. HTC)

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O firma HTC zapowiedziała nowe gogle Vive, które będą całkowicie samodzielnym urządzeniem. Okazuje się, że to nie jedyny produkt VR, który wkrótce znajdzie się w portfolio producenta. W lipcu na japońskim rynku pojawią się gogle HTC Link VR, które wykorzystują moc obliczeniową nowego smartfonu HTC U11. Co ciekawe aparat nie jest umieszczany wewnątrz gogli i nie służy za wyświetlacz, a jedynie połączy się z nimi za pomocą złącza USB typu C, wysyłając obraz na ich ekranu. Takie rozwiązanie znamy już z okularów VR LG 360. Producent zdecydował się na zastosowanie w okularach dwóch paneli OLED o przekątnej 3,6-cala i rozdzielczości 1080 x 1200 pikseli. Ekran ma zapewnić 110-stopniowy kąt widzenia i odświeżanie obrazu z częstotliwością 90 Hz.

HTC Link VR zostaną wyposażone w technologię śledzenia ruchu (fot. HTC)

HTC Link VR zostaną wyposażone w technologię śledzenia ruchu (fot. HTC)

To jednak nie wszystko. W odróżnieniu od gogli Gear VR czy Google Daydream urządzenie HTC będzie wyposażone w kamerkę, która służy do śledzenia położenia użytkownika w niewielkiej przestrzeni (2×2 metry). Teoretycznie ma to zapewnić większą dokładność śledzenia ruchu niż rozwiązanie zastosowane w wymienionych powyżej goglach, które korzystają z akcelerometru i żyroskopu zainstalowanego w nich smartfonu. Do kompletu producent dorzuca także kontroler.

HTC Link VR ma pojawić się na japońskim rynku pod koniec lipca. Ani cena urządzenia, ani plany dotyczące dystrybucji nie zostały ujawnione. Fanów mangi i anime ucieszy jednak wiadomość, że równo z premierą sprzętu pojawi się także doświadczenie VR o nazwie Ghost in the Shell ARISE, nawiązujące do serialu o tym samym tytule. Niewielki baner na oficjalnej stronie HTC sugeruje, że będzie to „specjalny film”, choć nie wynika z niego jak bardzo będzie interaktywny. Nie wiadomo też, czy ów „specjalny film” będzie tytułem na wyłączność nowych gogli HTC, czy trafi później na konkurencyjne platformy.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.