Nokia 9 z Androidem wkrótce wejdzie na scenę

W bazie danych GeekBench, popularnego oprogramowania testującego wydajność m.in. urządzeń mobilnych, pojawił się test dotyczący prawdopodobnie prototypu modelu Nokii 9. Można z niego wywnioskować, że specyfikacja zapowiada się całkiem ciekawie.
Prototyp wyposażono w dwie tylne kamery 13 MP każda (fot. frandroid.com)

Nowy smartfon fińskiej firmy HDM, która aktualnie jest właścicielem marki Nokia, będzie najprawdopodobniej wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 835, czyli najszybszy obecnie 8-rdzeniowy układ mobilny wykonany w architekturze ARM. Celowo piszemy „najprawdopodobniej”, ponieważ tabela z wynikami nie ujawnia dokładnie modelu CPU, ale z widocznego w niej identyfikatora układu można wnosić, iż chodzi właśnie o Snapdragona 835 taktowanego zegarem 1,9 GHz. Równie imponująca jest ilość pamięci RAM, aż 8 GB .

Same wyniki testu wydajności nie zdradzają co prawda parametrów ekranu, jego przekątnej oraz np. możliwości wbudowanej w smartfon kamery, ale dotarliśmy do nieoficjalnych danych ujawnionych przez serwis frandroid.com. Otóż nowa Nokia ma być wyposażona w złącze USB typu C, a także standardowe gniazdo audio jack 3,5 mm. Ekran będzie mieć 5,3 lub 5,27 cala i rozdzielczość QHD. Z tyłu obudowy Nokii mają się znaleźć dwie kamery o rozdzielczości 2 x 13 MP i podwójna dioda LED lampy błyskowej. Według doniesień serwisu wbudowana pamięć na dane ma mieć pojemność 64 GB. A całość będzie obsługiwana przez Androida 7.1.1.

Smartfon wyposażono w złącze USB C (fot. frandroid.com)

Smartfon wyposażono w złącze USB C (fot. frandroid.com)

Wprawdzie do poznania pełnej specyfikacji jeszcze daleko, a nieoficjalnie informacje wciąż mają charakter bardziej spekulacji niż pewności, to wygląda na to, że HDM zamierza zaskoczyć świat sprzętem o konfiguracji zbliżonej do najlepszych urządzeń aktualnie dostępnych na rynku. Pozostaje jeszcze pytanie, ile trzeba będzie za to zaskoczenie zapłacić.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.