comiccon

Nadarzyn bliżej San Diego

Stań się zombie, przybij piątkę z Vaderem, posłuchaj Percivala, zagraj z rodziną w planszówki. Taki scenariusz na weekend wybrały tysiące entuzjastów popkultury. My też byliśmy na równoległych festiwalach Comic Con i Good Games. Wielu z Was spotkaliśmy w strefie CHIP-a.
comic con strefa star wars
Strefa Star Wars zachwycała (fot. CHIP)

Spacerując po halach Ptak Warsaw Expo, można było co chwilę przeskakiwać z jednej rzeczywistości do drugiej. Na fanów Gwiezdnych Wojen czekał spory obszar z makietami m.in. pojazdu AT-ST, śnieżnego śmigacza i myśliwca X-Wing. Wszystkie w dużej skali robiły znakomite wrażenie. A obok cosplayerzy, wcielający się w role Luke’a Skywalkera, Imperatora czy Dartha Vadera. Nie lada gratką była możliwość poczucia się przez chwilę jak pilot myśliwca T-65, dzięki specjalnie zaprojektowanej kabinie do gry.

namiastka statku kosmicznego na comic conie
Namiastka kosmicznego lotu (fot. CHIP)

Wirtualnych rozrywek było więcej. Wydarzenie zostało połączone z targami Good Game. Fani e-sportu mogli oglądać na żywo zmagania profesjonalnych drużyn z gier takich jak „CS:GO”, „Overwatch”, „League of Legends” czy „Tekken 7”. Dla amatorów przygotowano z kolei liczne stanowiska – nie tylko z najpopularniejszymi, ale też z nowymi, niezależnymi produkcjami. Miłośnicy gier retro znaleźli na Good Game m.in. konsole Sega Saturn i NES.

Od elektroniki uczestnicy mogli odpocząć w salach poświęconych grom planszowym, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jeden z wystawców zdradził CHIP-owi, że najwięksi zapaleńcy spędzali na Comic Conie cały dzień nad jednym tytułem. Naszą uwagę przyciągnęła rozbudowana wystawa klocków LEGO. Były i rekonstrukcje słynnych bitew, i znane, polskie budynki (np. łódzka Manufaktura czy katowicki Spodek), a nawet całe miasteczka, które składano miesiącami.

Na Comic Con przyjechali również aktorzy z popularnych filmów fantasy. Spotykali się z widzami, a gwiazdy udzielały wywiadów. Podczas krótkiego spaceru trafiliśmy na koncert zespołu Percival, którego dopełnieniem były wizualizacje z gry „Wiedźmin 3”.

A w tej różnorodności jeszcze CHIP. W naszej strefie czytelnicy m.in. grali na HTC Vive podłączonym do potężnego, gamingowego laptopa ASUS Republic Of Gamers G752, rysowali na ultrabookach ASUS UX410UA z najnowszymi tabletami graficznymi Wacoma i walczyli o figurkę Spider Mana. W użyciu były też Zenfone 3 i Zenfone 3 MAX, za pomocą których uczestnicy CC sterowali modelem robota BB8, robotami Sphero i Ollie oraz miniaturowymi dronami. Sporo też z porozmawialiśmy. Dziękujemy, że byliście!