Mario z Nintendo

Nintendo: nadchodzą nowości na Switcha

Japońska firma skupiła się na produkcjach dla własnej konsoli. Już niebawem na Nintendo Switch zagramy m.in. w "Rocket League", "Splatoon 2" i nowego "Metroida".

Już na konferencji Ubisoftu mogliśmy obejrzeć ciekawą zapowiedź gry „Mario + Rabbids Kingdom Battle”, łączącej bohaterów z dwóch różnych światów. Otóż dzięki rzeczy niezwykle rzadkiej, czyli współpracy jakby nie patrzeć konkurencyjnych firm złowrogie króliki Ubisoftu spotkały się z sympatycznymi hydraulikami Nintendo. Dziś japoński producent przedstawił kolejne gry, które trafią wyłącznie na Switcha.

Xenoblade Chronicles 2 i Fire Emblem Warriors

Na początek dwie gry dla miłośników jPRG-ów. „Xenoblade Chronicles 2” jeszcze tej zimy zabierze graczy do fantastycznych i kolorowych światów wypełnionych potworami, z którymi oczywiście trzeba walczyć i wieloma przeciwnościami losu, z którymi należy się zmierzyć. Rozległy, otwarty świat gracze będą mogli zwiedzać zarówno pieszo, jak i na grzbietach mniej krwiożerczych bestii. Wszystko rzecz jasna w stylistyce anime.

„Fire Emblem Warriors” to z kolei spin-off serii znanej głównie z przenośnych konsol Nintendo. Gra odbiega od formuły znanej z wcześniejszych części cyklu. Zamiast taktycznego RPG-a z turowym systemem walki otrzymamy trzecioosobową grę akcji w konwencji slashera (to taki rodzaj zabawy, gdzie chodzi o to, by wrogów ciąć i siekać, nie oczekujcie więc wyrafinowanych zagadek logicznych). Gra zadebiutuje na Nintendo Switch jesienią tego roku.

Kirby

Kirby – popularny bohater Nintendo powraca w kolejnej odsłonie platformowej serii. Wprawdzie jest różowy i wygląda bezbronnie, a przecież skutecznie broni swojej krainy Dream Land. Tym razem będzie potrafił kopiować zdolności od żywiołu ognia, wody i miecza. W Kirby’ego gracze będą mogli pograć razem z trójka przyjaciół już w przyszłym roku.

Yoshi

Japoński producent nie zapomniał też o innym ulubieńcu graczy. Zielony dinozaur Yoshi przeniesie się do świata z papieru. Domki, ulice, sklepiki – wszystko wykonane z kartonu. I jak to w świecie z kartonu zawsze można zajrzeć, co jest z drugiej strony. To właśnie charakterystyczna cecha tej platformówki 2,5D – możliwość „obracania” planszy na drugą stronę (zerknijcie na film powyżej). Yoshi zadebiutuje na Switchu także w 2018 roku.

The Legend of Zelda: Breath of Wild DLC

Już 30 czerwca pojawi się dodatek to do „The Legend of Zelda” jednej z najlepszych gier ubiegłego roku. Jest on przeznaczony jest dla posiadaczy tzw. przepustki sezonowej. „Master Trials”, wprowadzi do gry szereg wyzwań, przebrań i masek, a także nowy poziom trudności. Z kolei drugie dlc, czyli „The Champion’s Ballad”, opowiada oryginalną historię, kryje dodatkowe jaskinie i nowe wyzwania. Przepustka sezonowa została wyceniona na 19,99 dolarów (około 75 zł).

Super Mario Oddysey

Najbardziej charakterystyczna postać stworzona przez Nintendo, czyli wąsaty hydraulik Mario 27 października tego roku rozpocznie kolejną fascynującą przygodę. Ta platformówka zapowiada się obłędnie. Zwiastun obiecuje podróż przez wiele zróżnicowanych, niesamowitych światów. Sam bohater zyskał też nowe umiejętności m.in. rzut czapką (ta moc robi wrażenie) lub możliwość wykorzystania zdolności przypisanych do jakiegoś obiektu lub postaci (niezwykle sprytnie). Przy „Super Mario Oddysey” pozostałe gry platformowe zaprezentowane przez producenta zdecydowanie bledną i nic dziwnego, że taką produkcję zostawił na sam koniec pokazu.

Inne nowości

Na Switcha trafi też hit znany z PS4 i PC, czyli „Rocket League”, który zawierać będzie kuszące dodatki, m.in. wirtualne czapeczki Nintendo, którymi będzie można ozdobić samochody. Producent poinformował, że w pracuje też nad „Metroid Prime 4” oraz nowymi pokemonami. Jednak te gry nie trafią na konsolę przed 2018 rokiem. | CHIP

Źródło: e3
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.