Asus Zenfone 3

Wyciekły pierwsze informacje o nowych Zenfone’ach

Nie wiemy, czym kieruje się firma Asus identycznie nazywając swoje smartfony. Często dopiero zerknięcie na kod lub lub specyfikację pozwala rozróżnić jeden model od drugiego. Dotyczy to również linii Zenfone 4, także tych najnowszych modeli, których pierwsze dane pojawiły się w sieci.

Asus już pokazał w tym roku jeden ciekawy telefon: Zenfone AR, będący pierwszym smartfonem
z 8 GB pamięci RAM, a przy tym wyspecjalizowany w obsłudze VR i AR. Nie będzie to jednak jedyna nowość tajwańskiego producenta w tym roku. Nowe urządzenia również wchodzą w skład rodziny Zenfone i chyba po to, by utrudnić nam życie nazywać się będą oczywiście Zenfon 4. Na forum Zentalk, poświęconym smartfonom Asusa, pojawiło się kilka informacji o sześciu nowych modelach.

Jak widać jest to de facto kilka telefonów, których specyfikacji jeszcze nie znamy, ale których „marketing name” wyraźnie nawiązuje do poprzednich modeli tajwańskiego producenta. Zenfone 4 Max (ZC554KL) – prawdopodobnie będzie mieć stosunkowo pojemną baterię i duży ekran.

Przeciek nowych telefonów Asusa
Rodzina Zenfone 4 będzie obejmowała prawdopodobnie 6 modeli

Zenfone 4 Pro (nazwa kodowa niedostępna). O tym modelu wiemy niewiele, ale można spodziewać się większej wydajności niż w przypadku “zwykłego” Zenfone’a 4.
Zenfone 4 Selfie – pierwszy model dla fanów “fotek z ręki” pojawił się w 2015 r. i wyposażony został w dwa aparaty o rozdzielczości 13 MPix. Jeden oczywiście z przodu. Prawdopodobieństwo, że podobne rozwiązanie, czyli dwa takiej samej jakości aparaty pojawią się po obu stronach urządzenia w nowym Selfie jest bardzo duże. Device ID z certyfikacji Bluetooth dla tego modelu to Asus_Z01M_1.
Zenfone 4 (ZE554KL) – przypuszczalnie podstawowy model serii. Na liście znalazły się dwa urządzenia o tej nazwie. Trudno stwierdzić, czy mamy do czynienia z modelami przeznaczonymi na różne rynki, czy też są to dwa smartfony o tej samej nazwie handlowej, ale różnej specyfikacji. Chociaż specyfikacja tego modelu nie pojawiła się w sieci, to można spodziewać się, że sercem smartfona będzie średniej klasy chip, być może Snapdragon 626 od Qualcomma.
Zenfone 4V, czyli telefon – zagadka, ponieważ jak dotąd nie mieliśmy w żadnej z trzech generacji Zenfone’ów do czynienia z takim, oznaczonym literą V.

Wśród sześciu nowych Zenfone’ów nie widzimy modeli „Deluxe” czy „Laser”, które od pewnego czasu towarzyszyły kolejnym rodzinom smartfonów Asusa. Brak także nowego modelu Zoom. Czyżby Asus zrezygnował z tych podserii? |CHIP

0
Źródło: GizmoChina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.